Super Tramp Coffee

Je to asi nejlépe schovaná kavárna v srdci Prahy. Kdo hledá, najde ji ve vnitrobloku mezi ulicemi Opatovická a Spálená. Projdete-li temnými pasážemi, najednou se před vámi otevře dvorek jak z postmoderního filmu. Snad nejpikantnější je jeho pseudoantická arkáda korunovaná ve vyšších patrech terasou s pseudoantickými sloupy. A přímo naproti pod terasou jiné verandy, jež je pro změnu ozdobená rádoby barokními sloupky – kavárna Super Tramp Coffee.

Prý hipsterská… Z gramofonu se line vinylová hudba, vše kolem je úchvatně dekadentní, omšelé, šedivě temné, a přitom živé. Zvláště optimisticky působí náletové dřeviny deroucí se mimo jiné z puklin zdiva a zrezavělých okapů. I kdybyste si tu nemohli dát dobrou kávu a něco menšího sladkého k zakousnutí, je třeba se sem vypravit a v téhle jiné dimenzi pobýt. Sáhne tu na vás něco, co vás přesahuje. Ale co?

 Kde
centrum | Nové Město
 Typ zařízení
káva & čaj
 Cenová hladina
$$
Zahrádka
Domácí mazlíčci
Platební karta

Pokud by na vás z pobytu v magickém kvádru mezi domy padly chmury, nezoufejte. Nedaleko je proslulý pivovar U Fleků, kde vás rychle vrátí do pivní reality.

Anaïs, Avantgarde Prague
Personal tip avatar
Menu