Terasa U Zlaté studně

Restaurace se nachází v domě, jehož základy pocházejí ze šestnáctého století, současný interiér navrhli italští architekti Lorenzo Carmelini a Katrin Herdenová. Restaurace, stejně jako hotel, k němuž patří, opakovaně získaly ceny pro kulinární podniky a ubytovací zařízení nejvyšší kategorie.

Restaurace přímo sousedí s vchodem do areálu Pražského hradu, který jako svůj soukromý vstup využíval císař Rudolf II. Z přilehlých palácových zahrad i terasy restaurace, kam se vejde šedesát strávníků, je výjimečně krásný výhled na Prahu.

S exkluzivním panoramatem ladí také sofistikované menu vysoké kvality. Erbovní pokrm šéfkuchaře Pavla Sapíka představuje steak z argentinského hovězího servírovaný s foie gras Rougié, chřestem, baby zeleninou na jemném bramborovém pyré s lanýži z Piémontu a omáčkou ze Sauternes od společnosti Baron Philippe de Rothschild.

Tato restaurace se řadí k pražské gastronomické špičce.

 Kde
centrum | Malá Strana
 Typ zařízení
restaurace
 Kuchyně
mezinárodní
 Cenová hladina
$$$$
Wi-Fi zdarma
Zahrádka
Platební karta

Pro náročné klienty si podnik připravil exkluzivní nabídku – privátní večeři servírovanou v altánku, který se nachází v zahradě přilehlého Pražského hradu. Cena kolem dvaceti tisíc zahrnuje desetichodové degustační menu pro dva, vstup do zahrad a absolutní soukromí.

Patrick, Avantgarde Prague
Personal tip avatar
Menu