Zámek Troja

Barokní zámek Troja patří k nejvýznamnějším ukázkám raně barokní architektury v Praze. Otevřen je od začátku dubna do konce října a k návštěvě nabízí bohatě zdobené interiéry s nástěnnými malbami a freskami, dočasné výstavy pořádané Galerií hlavního města Prahy, ale také občasné koncerty.

Zámek byl postaven v 17. století jako letní sídlo pro rodinu hraběte ze Šternberka. Architekt Jean Baptiste Mathey se v návrhu inspiroval především typem římské příměstské vily. Když ostatně do zámeckého areálu vstoupíte, neubráníte se pocitu, že jste se právě ocitli na italském panském sídle. Zámek obklopuje rozlehlá zahrada ve francouzském stylu s oranžérií a vévodí mu mohutné schodiště osázené sochami pocházejících z dílen významných barokních umělců.

Program aktuálních výstav naleznete zde. Výstavy se tu zaměřují především na starší sochařskou tvorbu, keramiku, porcelán či užité umění, ale prezentováni tu bývají také současní čeští umělci.

 Kde
Troja

Návštěvu zámku Troja můžete spojit také s návštěvou pražské ZOO nebo botanické zahrady, nacházející se v jeho těsné blízkosti.Nedaleko zámečku můžete také navštívit někdejší vinný depozitář hraběte ze Šternberku. V těchto zajímavých prostorách jeskyní štoly se zároveň můžete dobře navečeřet, protože se zde nachází restaurace Svatá Klára.

Marek, Avantgarde Prague
Personal tip avatar
Menu