U Zavěšenýho kafe

Co je zavěšený kafe? To, které někdo někdy dopředu zaplatí pro případ, že by jednou přišel bližní v nouzi, kávu potřeboval jako sůl, ale neměl na ni. Tak si dá tu „zavěšenou“ neznámým dobrodincem.

Kávou v názvu však tento vpravdě pravý malostranský hostinec klame. Domácím hostům to nevadí, vědí své. Cizinci se rychle zorientují a užívají si neturistického koloritu, české kuchyně a hospodských specialit k pivečku. A také výhledu na Prahu, pohledu na Petřínskou rozhlednu a obrazovou výzdobu zdařile dokládající fiktivní letitou historii podniku. Jó, tady popíjel Albert Einstein, Tomáš Alva Edison, Milena Jesenská, Egon Erwin Kisch, Jaroslav Hašek, Jan Werich… Že to není pravda, protože v jejich časech Zavěšený kafe neexistovalo? Nevadí. Hezky se tomu věří.

 Kde
centrum | Hradčany
 Typ zařízení
pivo | restaurace
 Cenová hladina
$$ | $
Wi-fi zdarma
Bezbariérový přístup
Zahrádka
Vhodné pro rodiny s dětmi
Domácí mazlíčci
Platební karta

Dům, ve kterém podnik sídlí, se jmenuje U Tří sekyrek. Právě tolik jich údajně zlomil majitel reality, než se mu podařilo setnout hlavu chudému, avšak velmi dobře rostlému handlíři. Jeho destruktivnímu konání se není radno divit. Bylo projevem otce rozhořčeného chováním neposlušné dcery. Přes zákaz udržovala se sociálně nevhodným chasníkem milostné kontakty. Byli přichyceni, handlíř sťat zmíněnými třemi sečnými nástroji a dcera vejpůl roztržena.

Jana, Avantgarde Prague
Personal tip avatar
Menu