Sicily Café

Každý den můžete v Sicily Café blízko Jindřišské věže vybírat ze dvou polévek a čtyř hlavních jídel, mezi nimiž vždy naleznete alespoň jedno vegetariánské a jedno veganské. Svoje si v nabídce najdou i ti, kteří chtějí (nebo musí) vynechat lepek. Základem večerního menu jsou těstoviny (můžete opět sáhnout po bezlepkové variantě) v klasických variantách jako all’arrabbiata, kozí sýr a piniové oříšky či carbonara. Samostatnou sekci jídelního lístku tvoří tortillové závitky, včetně dvou veganských, které kombinují lilkovou tapenádu a tofu nebo hummus, avokádo a zeleninu. Sicily Café ovšem myslí i na milovníky masa a vybírá pro ně hovězí steaky ze zvířat, která se volně pásla na loukách.

Filozofie majitelů ve všech ohledech směřuje k udržitelnosti – týká se to také nakládání s odpady a obaly. Pro všechny, kteří jídlo vnímají rovněž ze stránky etické a ekologické, je Sicily Café místo, kde se mohou bez obav najíst.

 Kde
centrum | Nové Město
 Typ zařízení
restaurace | káva & čaj
 Kuchyně
italská
 Cenová hladina
$$
Wi-fi zdarma
Bezbariérový přístup
Zahrádka
Vhodné pro rodiny s dětmi
Domácí mazlíčci
Platební karta

V Sicily Café myslí nejen na hosty, kteří přišli se společností, ale i na ty ostatní. Mají tu pro ně přichystán denní tisk a také police s knížkami, ze kterých mohou vybírat četbu ke kávě. Příjemně se s nimi lelkuje obzvlášť v zadním salonku, který k prostorám nedávno přibyl.

Šárka, Avantgarde Prague
Personal tip avatar
Menu