Karlín býval vystrčenou, omšelou čtvrtí, kde bydlívali chudí dělníci. Zaprášená periférie zrovna moc nežila a vlastně nebylo proč ji navštěvovat. Neutěšenou atmosféru dorazila stoletá povodeň v roce 2002. Karlín byl jednou z nejhůře postižených čtvrtí, ale paradoxně mu ta pohroma pomohla se vzchopit a ožít do netušené podoby.

Dnes tu najdete plno restaurací, kaváren, obchodů, kanceláří, nejlepší koncertní sál ve městě – a všeho stále přibývá. Přístav 18600 (původně vlakové seřadiště) je jedním z nejnovějších míst, kde za přispění města vyrostla pivní zahrádka, dětské hřiště a prostory, kde se hraje divadlo, beach volejbal, konají se tu tvůrčí dílny, přednášky a festivaly.

Přístav 18600 se stále proměňuje, dorůstá a dovybavuje se. Každý rok se pořádá architektonická soutěž a přibude nějaký mobiliář. Přístav tak nefunguje pouze jako hospoda, byť bývá nazýván skvělou zahrádkou. Je to zkrátka středobod probouzejícího se města. Pokud vás ovšem zajímá přímo ten pivní podnik s názvem MAJÁK, tak vězte, že má otevřeno od dubna do konce září a je vestavěn do lodního kontejneru.

„Jméno MAJÁK získal díky našemu největšímu podporovateli kampaně na HitHit Josefu Syslovi. Místo aby ho pojmenoval po sobě, jak jsme nabízeli, nechal o jménu hlasovat návštěvníky Přístavu na Facebooku,“ uvádějí majitelé. Není to krásný lidský příběh?

 Kde
mimo centrum | Karlín
 Typ zařízení
bar
 Cenová hladina
$
Wi-fi zdarma
Bezbariérový přístup
Zahrádka
Vhodné pro rodiny s dětmi
Domácí mazlíčci
Platební karta

V létě si tady můžete rezervovat gril a stoly u něj a strávit tu třeba celý den!

Patrick, Avantgarde Prague
Personal tip avatar
Menu