main picture PRAGUE

O Praze

stověžatá Praha, zlatá Praha, matka měst

Praha ve zkratce

Rozloha : 496 km 2

Počet obyvatel : 1 296 829 na konci prvního čtvrtletí 2018, tedy přibližně osmina všech obyvatel země

Hlavní město České republiky : Praha je sídlem prezidentské kanceláře (na Pražském hradě), senátu (ve Valdštejnském paláci), poslanecké sněmovny (v komplexu několika paláců na Malé Straně), jednotlivých ministerstev a velvyslanectví.

V srdci Evropy : Praha se nachází přibližně 600 km od Baltského moře, 700 km od Severního moře a 700 km od Jaderského moře. Z Prahy je to kousek do jiných velkých měst střední Evropy: do Vídně je to odsud 300 km, do Bratislavy 320 km, do Berlína 350 km, do Budapešti 550 km a do Varšavy 630 km.

Administrativní členění : 22 městských částí

Řeka Vltava : Protéká Prahou z jihu na sever v délce 31 km a její břehy na tomto území spojuje na 19 mostů. V Mělníku se pak Vltava vlévá do Labe.

Na seznamu světového dědictví UNESCO : V roce 1992 bylo celé historické centrum města zapsáno na seznam Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO .

Praha je město s velkým množstvím veřejně přístupných zahrad a parků. Bližší informace o pražské zeleni se dočtete v sekci „parky & zahrady“. Upozorňujeme vás však, že některé pražské zahrady mohou být během zimní sezóny (od začátku listopadu do konce března) nepřístupné.

Krom toho má Praha má co nabídnout také kulturním nadšencům. Nachází se zde celá řada divadel, koncertních sálů, klubů, muzeí či galerií. Podívejte se, co doporučujeme!

Nezapomeňte si však dávat pozor na turistické pasti!

Více informací :

V záložce „Co navštívit“ se můžete seznámit s tím, co v Praze stojí za vidění, a podle toho si naplánovat svůj pobyt.

V záložce „Aktivity & zážitky“ naleznete nabídku prohlídek města a další poznávací aktivity.

Praktické informace: vše, co potřebujete k naplánování svého pobytu v Praze a České republice i během něj.

Menu