Muzeum městské hromadné dopravy

Tramvajová vozovna v Praze-Střešovicích sloužila svému účelu od vzniku v roce 1909 až do roku 1992, kdy začala její přeměna na muzeum. V současné době ukrývá na padesát historických vozidel MHD a další sbírkové předměty a exponáty zapůjčené z Národního technického muzea a Muzea hlavního města Prahy.

Věděli jste, že na konci 19. století byl v Praze propuštěn každý řidič, který zavinil zpoždění? Součástí expozice je stálá výstava o historii městské hromadné dopravy v Praze, kde najdete historické fotografie, dokumenty, jízdenky, plánky i filmové záznamy z fondů Národního filmového archivu. Velcí i malí nadšenci do všemožných dopravních prostředků hromadné dopravy se tu budou cítit jako v ráji. K vidění tu je například koňka (koněspřežná tramvaj), předchůdce současné městské hromadné dopravy, pak také vozy z počátků elektrických drah v českých zemích, které sahají až do roku 1891, nebo model rychlodrážního vozidla R 1, připravovaného na počátku 70. let 20. století pro pražské metro. Na své si přijdou i milovníci autobusů a trolejbusů.

 Kde
Střešovice

Ze střešovické vozovny jsou o víkendech a o svátcích vypravovány historické tramvaje, projíždějící středem města. Nostalgickou linku číslo 41 se můžete svézt kdykoli v době jejího provozu, ale lze si ji také pronajmout k soukromým účelům. Stejně tak je možné si pronajmout samotné prostory muzea.

Marcela, Avantgarde Prague
Personal tip avatar
Menu