Muzeum Karla Zemana

300 CZK
/ osoba

Hlavní popis

Interaktivní muzeum českého filmového režiséra, výtvarníka, loutkáře a animátora Karla Zemana je skvělou volbou, kam zajít s dětmi v centru Prahy. V interaktivní expozici, sídlící pod Karlovým mostem na Malé Straně, si děti vyhrají a navíc poznají tvorbu jednoho z největších českých režisérů, který svými animacemi a filmovými triky inspiroval a stále inspiruje taková jména jako Tim Burton, Terry Gilliam a mnoho dalších.

A bude to bavit nejen vaše děti! Kdo by se nechtěl vznést v létajícím stroji, projít se po Měsíci jako v Baronu Prášilovi, ovládat ponorku z filmu Vynález zkázy, potkat se s mamutem z Cesty do pravěku…

Výstava se věnuje tvorbě Karla Zemana od jeho prvních animací a loutkových filmů ze 40. let až k jeho posledním dílům. To vše tu podávají velice originální a hravou formou, kdy se sami ocitáte na druhé straně kamery. Projdete se filmovými ateliéry a scénami z filmů, natočíte se přímo v akci, uvidíte originální loutky i fotografie ze Zemanova života. Důraz je v expozici kladen na tři nejslavnější Zemanovy filmy – Cesta do pravěku, Baron Prášil a Vynález zkázy.

Muzeum uchovává a propaguje odkaz Karla Zemana a pořádá řadu aktivit pro veřejnost i školy, včetně kurzů animace. Navíc postupně vydává kompletní filmografii Karla Zemana v digitalizované podobě. Již vydaná DVD si můžete zakoupit v muzejním krámku spolu s dalšími suvenýry se zemanovskou tematikou.

Hodí se vědět

  • Pro pro děti předškolního věku mají v muzeu připravenou zábavou hru Cesta do Pravěku. Hra je k dispozici zdarma, musíte si ji ale vyžádat.
  • Školáci do 12 let si v muzeu mohou zahrát hru Vynález zkázy, k dispozici pouze v češtině a na vyžádání.
  • Muzeum se nachází na břehu Čertovky, umělého ramene Vltavy, takže návštěvy můžete využít také ke krátké projížďce po Vltavě. Vstupenky na loď jsou k zakoupení v muzeu.
 Zaměření muzea
věda & technika | zábava
 Kde
centrum | Malá Strana
 Okamžité potvrzení rezervace
 Voucher stačí předložit v elektronické podobě
 Kdy
kdykoli během dne

Dítě do 1 metru výšky má vstup do muzea i na loď zdarma!

Alicia, Avantgarde Prague
Personal tip avatar

Místo konání

Muzeum Karla Zemana
Saská 520/3
Praha 1 – Malá Strana
118 00
Loading...

Muzeum Karla Zemana

300 CZK
/ osoba
Menu