Lokál Dlouhááá

Moc často se nestává, aby stejný restaurační koncept tak výrazně zaujal jak turisty, tak místní hosty. Lokál je ovšem onen případ. Ti první jsou nadšení z pražské šunky se smetanovým křenem, taliánů, smažáku nebo květákového mozečku, ti druzí si to samé vychutnávají s radostným pocitem nostalgie.

Do Lokálu se chodí na klasická česká hospodská jídla a co je důležité: chodí se sem bez obav z levných náhražek, omáček z prášku a otrávené obsluhy. Tanková plzeň má říz, knedlíky kynou v teple zdejší kuchyně a mají barvu po žloutku; maďarský guláš šlehne výraznou paprikovou chutí a není zahuštěn moukou.

Menu se tu průběžně obměňuje, někdy můžete mít štěstí na rajskou nebo koprovou omáčku, jindy na nudle s mákem a slepici na paprice. Vždy tu každopádně naleznete masné dobroty z vlastní produkce: přeštickou klobásu, debrecínské párky, jelito, jitrnici nebo také gothaj či tlačenku s cibulí a octem.

 Kde
centrum | Staré Město
 Typ zařízení
pivo
 Kuchyně
česká
 Cenová hladina
$$
Wi-fi zdarma
Bezbariérový přístup
Zahrádka
Vhodné pro rodiny s dětmi
Domácí mazlíčci
Platební karta

Když se do Lokálu vypravíte na pivo, dostanete na výběr nejen z malé a velké hladinky, ale točí se tu též fajnšmekrovské „mlíko“ s výraznou převahou pěny a „šnyt“ točený na jeden zátah.

Jan, Avantgarde Prague
Personal tip avatar
Menu