Kavárna Mlýnská

Na břehu Čertovky klape mlýn. No, spíš mlýnek. Je to ten první od Smíchova. Vchází se do něj přes mostek z ostrova Kampa. Původně asi raně barokní stavení bylo mnohokrát přestavováno, lehalo popelem a zase z něj vstávalo, sloužilo jako truhlářská dílna, byly v něm byty. Od roku 1995 se tu opět mele, jenže tentokrát káva. A také ústními panty.

Až tu nainstalují malou vodní elektrárnu, jistě požene do píp vinohradské pivo, které zde čepují. Mlýnská je totiž oblíbeným křížencem kavárny s hospodou. Pod kavárny spadá díky lehce bohémské intelektuální atmosféře, dobré kávě, čaji, výstavám a jiným občas pořádaným kulturním akcím. A také dnes už takřka obvyklému kavárenskému jídelníčku se sendviči, hummusem a podobně. Pod hospody díky nabídce piv a chlebů se sádlem. Například… Bývá tu plno i bez dodávek turistických výprav. Hosté pobývají dlouho, jak už bývá v příjemných, hezkých a cenově nedrtících hostincích a kavárnách zvykem.

 Kde
centrum | Malá Strana
 Typ zařízení
Bar | káva & čaj
 Cenová hladina
$$
Wi-Fi zdarma
Zahrádka
Domácí mazlíčci
Platební karta

Pokud milujete opírání o barové pulty, zdejší vás potěší přidanou hodnotou. Baví! Jeho deska je totiž uměleckým dílem výtvarníka Davida Černého. Inspirován pohledem na blízké Národní divadlo vytvořil pult, na kterém by se skvostně vyjímal nápis Návštěvníci sobě. Do průhledné hmoty umně zalil pelmel předmětů věnovaných věrnými hosty.

Jan, Avantgarde Prague
Personal tip avatar
Menu