Kontakt
Oblíbené

Základní informace

Kde? centrum | Staré Město
Typ zařízení víno
Kuchyně
Cenová hladina $$$$

Tenhle podnik vznikl díky lásce pražských bohémů k vínu. Několik renomovaných umělců (filmaři, fotograf, designér a jiní) se původně skládalo na drahé lahve francouzských vín, které si nemohli dovolit, ale velice po nich toužili. Později si otevřeli v centru Prahy malou vinárnu s názvem Bokovka, kam chodili se svými přáteli. Vydrželo jim to několik let, až po různých peripetiích Bokovka zmizela.

K radosti českých bohémů i milovníků zahraničních vín se legenda otevřela v roce 2014 na novém místě, v ulici Dlouhá, což je nyní snad nejlepší gastronomická tepna Prahy. Bokovku najdete v ošumělém dvorku. Interiér podniku chytře těží z celkové oprýskanosti okolí a ještě ji zdůrazňuje, a to sofistikovaně, designově – není to sbírka zašlých seslí, nýbrž místo, kde najdete profesionální sommeliérský servis a chic atmosféru.

Nevaří tu, ale k vínu si můžete dát některý ze skvěle vybraných sýrů nebo třeba sardinky.

Jen tak mezi námi

Bokovka je napojena na podniky z vyhlášené sítě Ambiente. Prodávají tu proto poukázky na akce do spřízněných podniků. Velice zajímavá je Škola čepování Lukáše Svobody. Naučíte se čepovat jako mistři, zjistíte, jak udělat klasické české varianty točeného piva jako hladinku, šnyt, mlíko, řezané… a vyškolíte se v pivní historii.

Vendula

  • Wi-Fi zdarmaWi-Fi zdarma
  • ZahrádkaZahrádka
  • Vhodné pro rodiny s dětmiVhodné pro rodiny s dětmi

  • Bezbariérový přístupBezbariérový přístup
  • Pet friendlyPet friendly
  • Platební kartaPlatební karta

Kam se dostavit:

Bokovka Dlouhá 729/37 Praha 1 – Nové Město 110 00

Zkušenosti ostatních

Najdete v okolí

Aktivity a zážitky
Co navštívit
Kde se najíst a napít
Nakupování