Vykulíte se na náměstí Jiřího z Poděbrad z metra a dostanete hlad nebo třeba jen na něco chuť. Máte štěstí. Na dohled je Cafefin, kulinářský unikát. Hojně navštěvovaný důkaz lahodné fúze českých a vietnamských chutí, projekt „banánového dítěte“ žijícího v Čechách od osmi let, kterému už jsou stejně blízké koblihy jako polévka pho. S trochou nadsázky je klidně zkombinuje a je jisté, že vám tato i obdobné mňamky z euroasijského tavného kotlíku zachutnají. Se stejnou lehkostí a samozřejmostí vám zdejší umělci přes latté ozdobí pěnu na kávě či zeleném čaji s mlékem orientálními nebo moravskými folklorními motivy. Zážitek pro oko i jazýček.

A co interiér? Opět úchvatný mix. Co židle, to ikona české designérské historie. Co polštářek, to křiklavě barevný potah s květinovým dekorem v jakémsi univerzálním asijském stylu. Stará olivettka vedle vietnamských divadelních masek, smaltovaný plecháček pod světlem novodobé petrolejky na elektřinu. A všechno to jakousi záhadou úchvatně ladí!

 Kde
mimo centrum | Vinohrady
 Typ zařízení
káva & čaj
 Cenová hladina
$$
Wi-fi zdarma
Bezbariérový přístup
Zahrádka
Vhodné pro rodiny s dětmi
Domácí mazlíčci
Platební karta

Rodina majitele kavárny provozuje ve stejné ulici ještě další dva podniky, do nichž se chodí především na proslulou polévku pho. Údajně je silně návyková. Nejspíš to bude pravda. Na dobré se zvyká rychle.

Giulia, Avantgarde Prague
Personal tip avatar
Menu