main picture 1 security in prague prague czech republic

Bezpečnost v Praze

Praha je jednou z nejbezpečnějších evropských metropolí. Pobyt v českém hlavním městě si proto můžete užít v klidu a bez obav o své bezpečí.

Přesto uvádíme několik rad, jak se přece jen vyhnout případným nechtěným překvapením.

Stejně tak jako všechna velká evropská města, i Praha přitahuje kapesní zloděje, a to zejména na vrcholu turistické sezony. Buďte proto obezřetní a dávejte si neustále pozor na své doklady, peníze a cennosti.

Dobré vědět:

Pokud s sebou máte dva osobní doklady (pas a občanský průkaz), nechávejte si jeden z nich v místě, kde jste ubytovaní. Mohl by vám být velmi užitečný, pokud by vám někdo odcizil ten, který nosíte u sebe.

Přečtěte si náš článek o tom, jak postupovat při ztrátě či odcizení osobních dokladů.

V noci se raději vyhněte následujícím místům:

  • Vrchlického sadům alias pražskému Sherwoodu : Takto Pražané přezdívají park vedoucí z hlavního nádraží směrem do centra. Kromě lidí bez domova zde našli své útočiště i další pochybné existence.
  • ulici Ve Smečkách : Jde o jednu z ulic vedoucích na Václavské náměstí. Nachází se v ní velký městský „kabaret“ či přesněji řečeno „veřejný dům“, v jehož okolí se pohybuje spousta pochybných osob s úmyslem vás do tohoto zařízení zatáhnout. „Do you wanna see nice girls?“ Slušně odmítněte a pokračujte svou cestou.

  • okolí stanice metra Anděl : Obchody a bary jsou na Andělu otevřené do pozdních nočních hodin. Často zde proto můžete potkat lidi ve značně podnapilém stavu. Přestože nemusí být nutně nebezpeční, dokáží být velmi otravní.

  • žižkovským nonstopům : Na Žižkově je vysoká koncentrace barů s herními automaty. V ulicích této čtvrti se v noci moc slušných lidí nepohybuje. Raději se proto zdejším místům v noci vyhněte.

Pokud vám někdo na ulici nabídne směnu peněz , nenechte ho ani dokončit větu a rovnou odmítněte. Byla by škoda ocitnout se v Praze s maďarskými forinty, jejichž nominální hodnota je oproti české národní měně (česká koruna), mnohem nižší. Pro směnu peněz se vydejte rovnou do směnárny.

Menu