Apple Museum

Vítejte v muzeu, které byste v historickém centru Prahy rozhodně nečekali. Mnohé milovníky značky Apple ale může potěšit, že se i při návštěvě české metropole mohou setkat se zakladatelem Applu Stevem Jobsem a s mnoha staršími i moderními výrobky světově proslulé značky.

V čisté a přehledné instalaci je odvyprávěna historie vzniku firmy, která začínala v garáži Jobsových rodičů a postupně se stala jednou z nejslavnějších značek světa. Na mnoha fotografiích uvidíte Steva Jobse i jeho kolegy. Úsměv na tváři a vzpomínky jistě navodí nejstarší počítače a monitory ze 70. a 80. let, jejich proměny a technický vývoj sleduje expozice až do roku 2012. Představena přitom není pouze značka Apple, ale také společnosti Pixar a Next. Jedním z nejvýznamnějších exponátů je jistě historicky první počítač Apple 1, jehož hodnota dnes dosahuje 25 milionů Kč. Kromě počítačů a MacBooků jsou samozřejmě vystaveny iPhony, iPody, IPady i předměty, které se vyráběly pouze v několika kusech.

Právem můžete namítnout, že nenacházíte žádný důvod, proč umístit takovou expozici do centra Prahy. Vaši námitku však může zmírnit citlivost instalace sbírky v historické budově i fakt, že výtěžek expozice bude věnován na charitativní účely.

 Kde
Staré Město

Součástí muzea je také stylová kavárnička, kde můžete ochutnat řadu fresh džusů v barvách firmy Apple i originální vodu života s obsahem Manuka medu, citronu a vody. Nabídka baru vychází ze životního stylu Steva Jobse, který byl frutariánem a veganem. Posedět můžete v malé zahrádce na dvorku budovy, kde jsou vysázeny jabloně, jak jinak než odrůdy McIntosh.

Anaïs, Avantgarde Prague
Personal tip avatar
Menu