Kontakt
Oblíbené

Pro ceny a dostupnost tohoto představení nás kontaktujte na info@avantgarde-prague.cz

Základní informace

Doba trvání
Kdy navečer
Kde? Národní divadlo

Hlavní popis

Milovníky dramatického romantismu jistě potěší současná operní inscenace jednoho z největších Goethových děl na parketě Národního divadla v režijní koncepci Willyho Deckera.

Werther je zamilován do dobrotivé učitelky Charlotte, která ve svém srdci lásku opětuje, avšak nedokáže ji Wertherovi vyznat. Slíbila totiž své zesnulé matce, že se provdá za jiného muže, a protože má přísahu za svatou, ocitá se v rozporu se svou touhou a způsobuje sobě i Wertherovi utrpení, které již nakonec Werther nedokáže snést…

Postava nešťastného Werthera jako symbol nenaplněné lásky, tragické rozervanosti i nesmírné citovosti nyní ožívá v mistrovském vokálně-dramatickém ztvárnění Richarda Samka, jehož vynikající pěvecký výkon a emocionálně nabitý tenor podtrhuje sugestivní hudba v podání Orchestru Národního divadla pod vedením Petra Kofroně. Hudební a dramatickou složku inscenace doplňuje pozoruhodná scénografie z dílny Wolfganga Gussmanna: minimalismus rekvizit a hluboká modř pozadí společně s podivuhodnými, až pohádkovými kostýmy vyvolávají atmosféru bezčasí, která podtrhuje nadčasovost Wertherova osudu a nechá vás zapomenout na váš vlastní soukromý život, abyste se mohli opravdu účastnit provedení uměleckého díla.

Skutečným klenotem je pak dynamické vyvrcholení inscenace, a to jak po stránce vokálního vypětí protagonistů, tak z hlediska dramaturgie pod taktovkou Beno Blachuta.

Opera je nastudována v původním francouzském znění s anglickými a českými titulky.

Kam se dostavit:

Národní divadlo Národní 223/2 Praha 1 – Nové Město 110 00

Zkušenosti ostatních