U Malého Glena

V Praze najdete pár míst, jejichž neopakovatelnou atmosféru vytvářejí z velké části expati. Proč si někdy v 90. letech tak moc oblíbili zrovna tohle místo, není vlastně úplně jasné, ale bylo to pro něj velké plus. Bohémové z několika kontinentů sem přinesli uvolněnou a kosmopolitní náladu, která tu panuje dodnes. Není divu, že se o Glenovi psalo i v zásadních světových médiích, jež ocenila, jaká v tomhle podniku vládne pohoda.

U Malého Glena je sice pražský klub, ale ocitnete se v něm mimo hranice města i národností. Hudba spojuje a o jazzu to platí obzvlášť. Tady se potkávají muzikanti z celého světa (od maďarských kapel přes české virtuózní sólisty po americké skupiny) s Pražany i návštěvníky od protinožců. V neděli si sem může přijít zajamovat každý – i ten, kdo není na programu.

Malý Glen mimochodem není nějaká mytická postava, ale přímo majitel, americký podnikatel Glenn Spicker, který v Praze rozjel také síť bister Bohemia Bagel (fungují dodnes a své bagely dodávají také do Starbucks a dalších podniků). Přízvisko „malý“ dostal tady v Praze, aby si ho nepletli s dalším Glenem – Glenem Emerym, který tu v 90. letech provozoval tehdy populární Jo’s Bar.

 Kde
centrum | Malá Strana
 Typ zařízení
restaurace | jazzový klub
 Cenová hladina
$$
Wi-fi zdarma
Bezbariérový přístup
Zahrádka
Vhodné pro rodiny s dětmi
Domácí mazlíčci
Platební karta

Pokud milujete dekadenci snídaní podávaných po celý den, Malý Glen je nabízí a jsou moc dobré! A jestli se vám opravdu nechce domů, máte nově možnost pronájmu apartmánů.

Alicia, Avantgarde Prague
Personal tip avatar
Menu