Spižírna 1902

Je to bistro, je to kavárna, je to tapas bar? Netápejte, neškatulkujte. Je to jasná spižírna.

Ve vinohradských domech bývaly spíže tak velké, že se do nich dalo zalézt, setrvat zde třeba s knížkou či skripty a kdykoli sáhnout po čemkoli, na co se dostavila chuť. Totéž nabízí tento podnik, navíc s bonusem světla, prostoru a pohodlnějšího posezu. Dopoledne zavítáte na nevšední či tradiční snídaničku nebo brunch s buchtami, lívanci, koláči, donuty i caky, v poledne na polévku a hlavní jídlo (výběr ze tří, jedno je veganské), po páté na vás čeká jednohubkový bar.

Strop bující malovaným rostlinstvem nenápadně upozorňuje, že obdobný klid a blažený odpočinek zažijete jen v obklopení kytiček.

 Kde
mimo centrum | Vinohrady
 Typ zařízení
káva & čaj
 Cenová hladina
$$
Wi-Fi zdarma
Bezbariérový přístup
Zahrádka
Vhodné pro rodiny s dětmi
Domácí mazlíčci
Platební karta

Květinová výzdoba podniku je doslova pastvou pro oči. Lotyšská ilustrátorka Ieva Ozola, která v Praze v roce 2017 dočasně pobývala, ji pojala jako džungli inspirovanou českou flórou.

Jana, Avantgarde Prague
Personal tip avatar

Mohlo by se vám také líbit

main picture Visit Vinohrady Prague 1
Prohlídky s průvodcemSoukromý průvodce

Prohlídka Vinohrad se soukromým průvodcem

2938 CZK
2644 CZK / osoba (skup. 4 osob)
main picture Grand tour Prague
Speciální nabídka
Pravidelné prohlídky v malých skupináchProhlídky s průvodcemVýběr Avantgarde PragueVíkend v Praze
Avantgarde Prague doporučuje
None
Transfer centrum → letištěTransfery
2 boat trip prague czech republic czechia
Speciální nabídka
Výběr Avantgarde PragueCo dělat v Praze za deště?Aktivity
Avantgarde Prague doporučuje

Plavba po Vltavě na malé lodičce

550 CZK
495 CZK / osoba
Menu