Kontakt
Oblíbené

Základní informace

Kde? centrum | Staré Město
Shopping český granát

Muzeum českého granátu je soukromá instituce nacházející se v nejfrekventovanější pražské ulici, v těsné blízkosti Karlova mostu. Pokud se necháte táhnout davem a nebudete dávat pozor, snadno ho přehlédnete. Vchází se do něj z pasáže vedoucí do divadla Ta Fantastika.

V nevelkém podzemním prostoru najdete malou expozici šperků a různých artefaktů, vyprávějící historii českého granátu. Součástí expozice je krátký film o zpracování českého granátu v Turnově, dostupný v češtině, angličtině, němčině, ruštině, čínštině a japonštině. Popisky expozice jsou v češtině, angličtině a čínštině.
Vysvětlivky jsou rovněž dostupné ve speciální aplikaci na tabletech, které si návštěvníci mohou u vstupu zdarma zapůjčit. Kromě již zmiňovaných jazyků je tato aplikace dostupná ještě ve francouzštině a španělštině.

Personál muzea je velmi ochotný a jistě mile rád zodpoví všechny vaše dotazy a také vám poradí, jak v Praze rozeznat poctivého prodejce.
Vstupní část muzea, na kterou se nevztahuje vstupné, je mimochodem věnována obchůdku se šperky, o jejichž pravosti není potřeba vůbec pochybovat.

Slevový poukaz

Speciální nabídka Avantgarde Prague DMC:
5% sleva na nákup jakéhokoli zboží v Muzeu českého granátu po předložení tohoto slevového poukazu! Poukaz je potřeba vytisknout.

Stáhněte si svůj slevový poukaz

Adresa

Muzeum českého granátu Praha, s. r. o. Karlova 186/8 Praha 1 – Staré Město 110 00

Zkušenosti ostatních

Najdete v okolí

Aktivity a zážitky
Co navštívit
Kde se najíst a napít
Nakupování