Riegrovy sady

Riegrovy sady byly založeny na počátku 20. století v pražské čtvrti Vinohrady. Tento svažitý městský park nese název po českém politikovi Františku Ladislavu Riegerovi, jehož sochu zde můžete také spatřit. Pokud však vyslovíte jméno parku před Pražany, jejich první myšlenka rozhodně nepadne na politiku. Riegrovy sady jsou dnes symbolem odpočinku a volnočasových aktivit.

Uspořádat piknik, jít si zaběhat, vyvenčit psa, naučit se na zkoušku, zaházet si s přáteli s frisbee – to a mnohem více lze v Riegráčích, jak se jim lidově říká, zažít. Největší popularitě se ale bezpochyby těší místní pivní zahrádky. Věta: „Půjdeme do Riegráčů na pivo?“ je v letních měsících téměř magickým zaklínadlem.

Není se tedy čemu divit, že jsou v teplých dnech zdejší travnaté plochy doslova obsypány skupinkami mladých lidí. Oblíbeným místem pro posezení je např. hospoda Mlíkárna, nacházející se ve zrekonstruované budově původní pozdně klasicistní terasovité rozhledny.

V parku je ale prostor také pro děti – naleznete tu mimo jiné moderní dětské hřiště U Draka a krytý bazén.

 Kde
Vinohrady

Díky tomu, že se část Riegrových sadů nachází na kopci, položeném více méně nad historickým centrem, poskytuje park nádherné průhledy na okolní město – zvláště na Pražský hrad a vrch Petřín. Pokud sem navíc dorazíte 1. ledna večer, budete mít krásný výhled na každoroční novoroční ohňostroj.

Giulia, Avantgarde Prague
Personal tip avatar
Menu