Kontakt
Oblíbené

Základní informace

Kde? centrum | Staré Město
Typ zařízení káva & čaj
Kuchyně
Cenová hladina $

Uprostřed labyrintu uliček Starého Města, kousek od Týnského chrámu, filozofické fakulty a významných kulturních institucí, se nachází Týnská literární kavárna – oblíbené místo setkávání studentů, umělců a intelektuálů.
Při vstupu do kavárny si nezapomeňte prohlédnout knihovnu, zajisté v ní objevíte pár vzácných kousků. Pak už se můžete usadit do jedné z několika menších místností s klenutými stropy nabílenými vápnem nebo do dvora se zahrádkou, kde se příjemně ochladíte během horkých letních dní.
Ceny jsou zde bezkonkurenční. Dostanete tu klasické espresso, ale na výběr máte z mnoha dalších lahodných moků. Stačí si jen objednat a pohodlně se usadit. Vedle mnoha zajímavých knih zde budete mít k dispozici rovněž denní tisk. Také si tu můžete zahrát karty nebo sehrát šachovou partii. A kromě toho můžete poslouchat stálé hosty kavárny, jak zaníceně komentují aktuální kulturní dění.

Jen tak mezi námi

Kavárna se nachází v krásném domě U Zlatého prstenu s prvky gotiky, renesance i baroka. Najdete v něm stálou expozici Muzea hlavního města Prahy, věnující se pražskému stavitelství za vlády Karla IV. Setkání s pražskou mládeží v přátelské kavárně, v níž vládne pohodová atmosféra, tak můžete propojit s naučným objevováním historie.

Jan

  • Wi-Fi zdarmaWi-Fi zdarma
  • ZahrádkaZahrádka
  • Vhodné pro rodiny s dětmiVhodné pro rodiny s dětmi

  • Bezbariérový přístupBezbariérový přístup
  • Pet friendlyPet friendly
  • Platební kartaPlatební karta

Kam se dostavit:

Týnská literární kavárna Týnská 630/6 Praha 1 – Staré Město 110 00

Zkušenosti ostatních

Najdete v okolí

Aktivity a zážitky
Co navštívit
Kde se najíst a napít
Nakupování