Kontakt
Oblíbené

Základní informace

Kde? centrum | Nové Město
Typ zařízení bistro
Kuchyně italská
Cenová hladina $$$

Bistro spadá do rodiny gastronomických podniků Riccarda Lucqueho. Tenhle temperamentní Ital začal v Česku vařit na vysoké úrovni, ještě když byl místní kulinární byznys v plenkách. Dnes se krom prvotřídních restaurací La Finestra a Aromi soustředí na místa, kde se hosté mohou najíst dobře a rychle.
La Bottega Linka má lehce industriální charakter, přiznané technické prvky dávají interiéru šmrnc. Pod odhalenými dráty a žárovkami bez krytů se podávají opulentní snídaně s domácími croissanty a farmářskými vejci, později během dne též obědy, během nichž v nabídce nikdy nechybí chutné těstoviny. Mezi oblíbené položky stálého menu patří sofistikované variace na risotto a také čerstvé plody moře. Silnou stránkou tohoto bistra jsou i sladkosti, je skoro nutné zkusit zdejší čokoládový fondant.
Zajímavostí a jedním z lákadel restaurace je pec na dřevěné uhlí X-Oven. Ta dosahuje teploty až 400 °C a umožňuje přípravu masa, ryb a zeleniny se zachováním autentických chutí a vůní. Tenhle podnik je ideálním místem, kde si dát rychlý oběd ze špičkových surovin.

Jen tak mezi námi

Do podniku La Bottega Linka táhne labužníky mimo jiné altamurský chleba. Jméno nese po městečku v jihoitalské Apulii a připravuje se z krupice, která se jinak používá spíš na těstoviny. Má výrazně křupavou kůrku a jeho střída je nažloutlé barvy.

Ana

  • Wi-Fi zdarmaWi-Fi zdarma
  • ZahrádkaZahrádka
  • Vhodné pro rodiny s dětmiVhodné pro rodiny s dětmi

  • Bezbariérový přístupBezbariérový přístup
  • Pet friendlyPet friendly
  • Platební kartaPlatební karta

Kam se dostavit:

La Bottega Linka Havlíčkova 1680/13 Praha 1 – Nové Město 110 00

Zkušenosti ostatních

Najdete v okolí

Aktivity a zážitky
Co navštívit
Kde se najíst a napít
Nakupování