Kontakt
Oblíbené

Základní informace

Kde? centrum | Nové Město
Typ zařízení káva & čaj
Kuchyně
Cenová hladina $$

V srdci stejnojmenné pasáže se nachází kavárna s intimní atmosférou a vkusným interiérem ve stylu art deco. Uprostřed kavárny stojí prostorný bar, stolky jsou osvětleny teplým světlem z malých lustrů, kolem visí velká nástěnná zrcadla a elegantní zeleno-zlaté závěsy. Nechybí ani secesní kašna se zajímavými detaily a květinovou výzdobou.
Lucerna má mnoho podob. Jedni si pod tímhle názvem představí biograf Lucerna, první kino v Praze se stálým programem. Druhým se jako první vybaví Lucerna Music Bar, ve kterém před diváky zpívali Yves Montand a Maurice Chevalier, tančila Joséphine Bakerová, vystupovali Ella Fitzgeraldová nebo Louis Armstrong i celá řada tuzemských interpretů. Pro jiné Lucerna představuje magické místo vedoucí do fascinujícího světa pražských pasáží, snadno připodobitelných k městským labyrintům. Skutečný ráj pro pěší. V těchto mikrosvětech, nacházejících se ve středu rozlehlých budov z počátku 20. století se střetávají obchodní aktivity s kulturní produkcí.
Z rušného okolí centra pulzující metropole, plného kanceláří, obchodů a turistů, často zavítají do klidnější pasáže i místní, kteří hledají oázu klidu třeba mezi dvěma důležitými schůzkami.

Jen tak mezi námi

Stoly u prosklené stěny nabízejí neopakovatelný pohled na kopuli zastřešující slavnou sochu Davida Černého, jež znázorňuje svatého Václava, patrona České země, sedícího na koni, který je vzhůru nohama.

Maéva

  • Wi-Fi zdarmaWi-Fi zdarma
  • ZahrádkaZahrádka
  • Vhodné pro rodiny s dětmiVhodné pro rodiny s dětmi

  • Bezbariérový přístupBezbariérový přístup
  • Pet friendlyPet friendly
  • Platební kartaPlatební karta

Kam se dostavit:

Café Lucerna Vodičkova 704/36 Praha 1 – Nové Město 110 00

Zkušenosti ostatních

Najdete v okolí

Aktivity a zážitky
Co navštívit
Kde se najíst a napít
Nakupování