Hanavský pavilon

Překrásný Hanavský pavilon je jednou z dominant Letné. V jeho úchvatných prostorách se v současnosti nachází stejnojmenná restaurace. Kromě jídla a pití si zde také vychutnáte neopakovatelný výhled na Prahu.

Pavilon nese jméno tehdejšího ředitele Komárovských železáren knížete Viléma Hanavského. Byl navržen a postaven jako reprezentační pavilon knížecích železáren pro Jubilejní zemskou výstavu v roce 1891. Autoři novobarokního a secesního pavilonu O. Haiser a J. Hercík se při stavbě inspirovali holandským barokem, ale mnoho dekorativních a výtvarných prvků je ryze secesních.

Hanavský pavilon je rovněž významnou technickou památkou. Jedná se o vůbec první pražskou budovou, při jejíž stavbě bylo použito lité železo, beton i sklo. Pavilon je také unikátní tím, že původně stál jinde. Po skončení výstavy byl celý rozebrán, převezen a znovu sestaven právě na Letné.

 Kde
Holešovice

Chcete pořídit skvělé fotografie nebo hledáte místo, kam vyrazit na procházku, při které byste se mohli kochat krásnými výhledy na Prahu? Od Hanavského pavilonu je prý nejkrásnější pohled na pražské mosty.

Giulia, Avantgarde Prague
Personal tip avatar

Mohlo by se vám také líbit

main picture 10 Holesovice Prague
Prohlídky s průvodcemSoukromý průvodce

Prohlídka Holešovic se soukromým průvodcem

1260 CZK / osoba (skup. 4 osob)
main picture Grand tour Prague
Speciální nabídka
Prohlídky v malých skupináchProhlídky s průvodcemAvantgarde Prague doporučuje
Avantgarde Prague doporučuje
main picture Bain romain
Wellness & spa
None
Vážná hudbaVstupenky

Bolero, Carmina Burana

900 CZK / osoba
Menu