Kontakt
Oblíbené

Základní informace

Zaměření muzea
Zaměření galerie
Sloh
Kde? Staré Město

Prostory druhého patra Městské knihovny na Mariánském náměstí jsou součástí Galerie hlavního města Prahy, která spravuje celkem sedm objektů. Rozsáhlé výstavní prostory v budově Městské knihovny získala galerie v roce 1992.
Součástí rekonstrukce výstavních prostor bylo i originální řešení hlavního vstupu do Galerie, které je dílem architekta Vlado Miluniće, jednoho z autorů slavného Tančícího domu v Praze. Výstavní plán galerie se zaměřuje na přední české i světové současné umělce v širokém rozmezí malby, sochařství, fotografie, video artu či street artu.
Z výrazných jmen, která galerie v posledních letech představila, jmenujme například anglického sochaře Richarda Deacona, české umělce Jana Mertu, Krištofa Kinteru, Petra Nikla, Milenu Dopitovou či zajímavé výstavní projekty, jako byla mezinárodní výstava street artu a graffiti Městem posedlí nebo výstava Bruselský sen, prezentující československou účast na Světové výstavě Expo 58 v Bruselu a životní styl první poloviny 60. let.
Aktuální program výstav najdete zde.

Jen tak mezi námi

Hlavní vstup do galerie je umístěn v ulici Valentinská. Pokud však vejdete do budovy přímo z Mariánského náměstí, narazíte ve vestibulu knihovny na pozoruhodné umělecké dílo s názvem Idiom, tedy velký tubus z knih. Nezapomeňte se podívat otvorem dovnitř!

Šárka

Adresa

Městská knihovna Mariánské náměstí 98/1 Praha 1 – Staré Město 110 00

Zkušenosti ostatních

Najdete v okolí

Aktivity a zážitky
Co navštívit
Kde se najíst a napít
Nakupování