Kontakt
Oblíbené

Základní informace

Zaměření muzea
Zaměření galerie
Sloh
Kde? centrum | Malá Strana

Psal se rok 1889. V Paříži probíhala Světová výstava a při té příležitosti byla otevřena Eiffelova věž. Výstavu tehdy navštívili zástupci Klubu českých turistů, které tento symbol pokroku tak nadchl, že se rozhodli jej „přenést“ do Prahy. Nová pražská rozhledna vznikla na vrcholu Petřína ve více než 100 metrech nad centrem města a břehy Vltavy. Díky tomu nabízí Petřínská rozhledna i při výšce pouhých 65 metrů výhled srovnatelný s tím z pařížské Eiffelovky.
Rozhledna byla otevřena v roce 1891, podobně jako věž v Paříži doprovodila Zemskou jubilejní výstavu. Svojí majestátnější francouzskou sestrou je inspirována jenom volně, zato z ní přímo dýchá půvabná měšťanská atmosféra období Belle Époque. Adolf Hitler si prý při návštěvě okupované Prahy v roce 1939 přál její odstranění. Jeho přání ale naštěstí nikdo nevyslyšel, a tak stojí „malá Eiffelovka“ na Petříně dodnes.Jen tak mezi námi

Na Petříně se krom rozhledny nachází také další petřínské zajímavosti: Štefánikova hvězdárna a Zrcadlové bludiště. Hotový ráj pro děti.

Anaïs

Adresa

Petřínská rozhledna Petřínské sady Praha 1 – Malá Strana 118 00

Zkušenosti ostatních

Najdete v okolí

Aktivity a zážitky
Co navštívit
Kde se najíst a napít
Nakupování