Café Vítkov

Prahu tu budete mít jako na dlani. Výhled je tu do všech světových stran. Kavárna se podobá skleněné kostce a stojí na ploché střeše, která slouží jako terasa.

Střecha patří památníku, jímž historie nekráčela, ale sprintem kličkovala. Nejdříve měla monumentální stavba na místě památné husitské bitvy sloužit k poctě legionářů, pak v ní bylo skladiště wehrmachtu. Následovala proměna v chrám posledního odpočinku komunistických funkcionářů, ba dokonce v mauzoleum prvního dělnického prezidenta Klementa Gottwalda. (Mumii se však nepodařilo udržet v celistvém stavu, musela být zpopelněna.) Dnes už jsou všechny ostatky s výjimkou dvou neznámých vojínů pryč.

Zda i duše, které si na posmrtné bydliště jistě musely zvyknout, je otázkou. V každém případě dodávají všem položkám na nápojovém a dezertním lístku specifickou příchuť dějinných peripetií. Nutno podotknout, že ceny jsou bez hřbitovní přirážky.

 Kde
mimo centrum | Žižkov
 Typ zařízení
káva & čaj
 Cenová hladina
$$ | $
Wi-fi zdarma
Bezbariérový přístup
Zahrádka
Vhodné pro rodiny s dětmi
Domácí mazlíčci
Platební karta

Když už vyšplháte na vrch Vítkov a pak ještě do druhého patra monumentu, zvažte, jestli výstup nespojit také s návštěvou muzeální expozice Křižovatky české a československé státnosti.

Marcela, Avantgarde Prague
Personal tip avatar
Menu