Kontakt
Oblíbené

vůli pandemii Covid 19 může tato služba podléhat omezením přístupu v závislosti na současných předpisech - k vidění na stránce informace Covid 19.

Základní informace

Doba trvání 9 hodin
Dostupné jazyky
S dalšími lidmi
Možný počet účastníků
V ceně vstupné do památek | doprava | audioprůvodce
Voucher stačí předložit v elektronické podobě
S ověřením dostupnosti
Kdy po celý den

Na co se můžete těšit

* Poznejte dvě nádherné české památky spojené se dvěma významnými osobnostmi historie střední Evropy: arcivévodou Františkem Ferdinandem a císařem Karlem IV.
* Cena výletu, který zajišťuje jeden z našich dodavatelů služeb, zahrnuje dopravu minibusem tam a zpět s odjezdem z Prahy a vstupné do zámku Konopiště a hradu Karlštejn
* Doprovázející průvodce mluví vždy anglicky a k tomu ještě dvěma dalšími jazyky, a to buď francouzsky, italsky, německy nebo španělsky podle složení skupiny
* Prohlídky interiérů obou památek komentuje vždy místní průvodce česky nebo anglicky
* Pro zahraniční účastníky jsou k dispozici audioprůvodce v angličtině, francouzštině, italštině, němčině a španělštině

Hlavní popis

Zámek Konopiště byl postaven v 18. století a původně se jednalo o gotickou tvrz. Postupnými stavebními úpravami se proměnil v romantický zámek s přepychovými interiéry. V roce 1887 ho koupil František Ferdinand d’Este, dědic trůnu Rakousko-uherské říše. Panovnický následník ze zámku učinil honosné sídlo a pobýval v něm až do sarajevského atentátu v roce 1914.

Hrad Karlštejn je spojen s jinou významnou historickou postavou, císařem Karlem IV., který ho nechal vybudovat ve 14. století, aby zde uložil korunovační klenoty.

Na zámku Konopiště si budete moci vybrat ze dvou prohlídkových okruhů:
* Okruh I: Salony jižního křídla zámku – reprezentační a hostinské pokoje: růžový salón, jídelna, ložnice, sbírky loveckých trofejí Františka Ferdinanda či úchvatné sbírky dobového nábytku, obrazů a porcelánu.
* Okruh II: Salony severního křídla – zbrojnice (zdejší sbírka zbraní a brnění je jednou z největších ve střední Evropě), kuřácký salon, knihovna, osobní výtah arcivévody, kaple aj.

Na hradě Karlštejn navštívíte I. prohlídkový okruh, kde uvidíte historické interiéry královského paláce a první podlaží Mariánské věže (rozlehlý rytířský sál s kaplí sv. Mikuláše, renesanční interiéry děkanství, Karlovu ložnici, audienční síň, hodovní síň, královský sál předků, hradní pokladnici a bývalé vězení).

Hodí se vědět

* Odjezd z Prahy 9:30
* Na místo srazu se prosím dostavte alespoň 20 minut před odjezdem
* Hrad Karlštejn se nachází na kopci a z parkoviště se k němu jde zhruba kilometr pěšky
* Cena výletu nezahrnuje oběd, účastníci se v případě zájmu budou moci občerstvit na vlastní náklady během 90minutového rozchodu

Kam se dostavit:

Václavské náměstí Václavské náměstí 27/825 Praha 1 – Nové Město 110 00

Zvláštní storno podmínky

Storno více než 24 hodin před realizací: neúčtují se žádné stornovací poplatky.
Storno méně než 24 hodin: bude účtována plná cena.

Zkušenosti ostatních