Kontakt
Oblíbené

Kvůli pandemii Covid 19 může tato služba podléhat omezením přístupu v závislosti na současných předpisech - k vidění na stránce informace Covid 19.

Základní informace

Doba trvání 5 hodin
Dostupné jazyky
S dalšími lidmi
Možný počet účastníků
V ceně vstupné do památky | doprava | taxi
Voucher stačí předložit v elektronické podobě
S ověřením dostupnosti
Kdy po celý den

Na co se můžete těšit

* Navštivte gotický a neogotický hrad Karlštejn, jednu z nejproslulejších historických památek České republiky
* Cena výletu, který zajišťuje jeden z našich dodavatelů služeb, zahrnuje dopravu minibusem tam a zpět s odjezdem z Prahy a vstupné do hradu Karlštejn (I. okruh: Soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV.)
* Doprovázející průvodce mluví vždy anglicky a k tomu ještě dvěma dalšími jazyky, a to buď francouzsky, italsky, německy nebo španělsky podle složení skupiny
* Prohlídku hradu komentuje místní průvodce česky a doprovázející průvodce ji tlumočí do všech jazyků, v nichž se výlet koná

Hlavní popis

Hrad byl postaven ve 14. století za vlády Karla IV., aby v něm mohly být uloženy nejvzácnější relikvie a korunovační klenoty. Karlštejn je velmi působivý hrad s mohutnými hradbami, pětipodlažním Císařským palácem a několika věžemi, z nichž ta nejvyšší měří 60 m a dotváří osobitou hradní siluetu. Díky své poloze na skalnatém výběžku nabízí hrad Karlštejn překrásné výhledy do okolní krajiny.

V rámci I. prohlídkového okruhu navštívíte historické prostory královského paláce a první podlaží Mariánské věže (rytířský sál s kaplí sv. Mikuláše, interiéry děkanství, Karlovu ložnici, audienční síň, hodovní síň, královský sál předků, hradní pokladnici a bývalé hradní vězení).

Jen tak mezi námi

Pro zahraniční účastníky jsou k dispozici audioprůvodce ve francouzštině, italštině, němčině a španělštině (za poplatek 100 CZK – přibližně 4 EUR a poskytnutí zálohy ve výši 500 CZK – přibližně 20 EUR).

Jana

Hodí se vědět

* Odjezd z Prahy v 9:30
* Na místo srazu se prosím dostavte alespoň 20 minut před odjezdem
* Hrad se nachází na kopci a z parkoviště se k němu jde zhruba kilometr pěšky
* Výlet nezahrnuje ani oběd, ani rozchod

Kam se dostavit:

Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 – Staré Město 110 00

Zvláštní storno podmínky

Storno více než 24 hodin před realizací: neúčtují se žádné stornovací poplatky.
Storno méně než 24 hodin: bude účtována plná cena.

Zkušenosti ostatních