Kontakt
Oblíbené

Základní informace

Doba trvání 2 hodiny
Dostupné jazyky
S dalšími lidmi
Možný počet účastníků 1–20
V ceně
Okamžité potvrzení rezervace
Voucher stačí předložit v elektronické podobě
Kdy dopoledne | odpoledne

Na co se můžete těšit

* Komentovaná prohlídka World War II in Prague vám přiblíží, co se v Praze odehrávalo za druhé světové války a jak město v té době vypadalo; zavede vás také na místa, kde se odehrály všechny významné události a tragédie.
* Výklad probíhá v angličtině.
* V ceně je výklad průvodce a prohlídka podzemí pod staroměstským orlojem.

Hlavní popis

Seznamte se se skrytou tváří Prahy za času druhé světové války. Podívejte se do tajného ústředí českého protifašistického odboje. Projděte si ulice, kde v květnu roku 1945 probíhaly boje a kudy o několik let dříve do města vpochodovali němečtí vojáci. Poslechněte si fascinující vyprávění o atentátu na Reinharda Heydricha, zastupujícího říšského protektora v Čechách a na Moravě, přezdívaného „pražský řezník“, který byl spoluautorem tzv. konečného řešení.

World War II in Prague je velice dynamicky pojatá prohlídka, prodchnutá množstvím anekdot, osobních příběhů a ukázkami archivních fotografií. Všem, kteří se chtějí dozvědět více o nacistické okupaci, anglické špionáži nebo českém odboji, nabízí jedinečný vhled do velmi nelehké doby druhé světové války.

Součástí prohlídky je také exkluzivní návštěva podzemních prostor Staroměstské radnice, připomínající „podzemní boj“ Pražanů proti okupaci.

Hodí se vědět

* Začátek je v 10:00.
* Prohlídka se koná každý den, vyjma pondělí, a za jakéhokoli počasí.
* Průvodce poznáte podle rozevřeného černého deštníku.
* Ulice v historickém centru Prahy jsou dlážděné, doporučujeme proto zvolit pohodlnou obuv.

Kam se dostavit:

Před Prašnou bránou Náměstí Republiky Praha 1 – Nové Město 110 00

Zkušenosti ostatních