Kontakt
Oblíbené

Kvůli pandemii Covid 19 může tato služba podléhat omezením přístupu v závislosti na současných předpisech - k vidění na stránce informace Covid 19.

Základní informace

Doba trvání 6 hodin
Dostupné jazyky
S dalšími lidmi
Možný počet účastníků 1–19
V ceně plnohodnotné jídlo | projížďka po Vltavě | přejezd tramvají
Okamžité potvrzení rezervace
Voucher stačí předložit v elektronické podobě
Kdy po celý den

Na co se můžete těšit

* Chystáte se přivítat francouzsky hovořící známé, přátele či obchodní partnery a rádi byste jim zprostředkovali prohlídku Prahy v jejich rodné řeči? Svěřte je do rukou těch nejpovolanějších! Svěřte je našim sympatickým frankofonním průvodcům, kteří díky letitým zkušenostem dokážou prohlídku české metropole přizpůsobit tak, aby si z ní každý účastník odnesl neopakovatelný zážitek.
* Páteř prohlídky tvoří návštěva Starého Města, Židovského Města, Malé Strany a Hradčan.
* Výklad probíhá pouze ve francouzštině.
* V ceně je oběd ve staroměstské restauraci (hlavní chod, dezert, káva nebo čaj a jeden další nápoj podle vlastního výběru), krátká plavba po Vltavě (cca 45 minut) a přejezd tramvají.

Hlavní popis

Pokud si právě lámete hlavu nad tím, jak co nejlépe ukázat Prahu svým známým z Francie, kde sehnat kvalifikovaného průvodce, který by se profesionálně ujal vašeho obchodního partnera z Kanady, nebo čím zaujmout příbuzné z Belgie či Švýcarska při návštěvě Česka, jste na správné adrese. Náš všeobecně zaměřený velký okruh Prahou s názvem Grand tour, vedený zkušeným francouzsky mluvícím průvodcem, nabízí skvělou příležitost, jak během jediného dne spatřit všechny nejvýznamnější pražské pamětihodnosti a proniknout přitom do české kultury, jež po dlouhá staletí – a v Praze obzvláště – utvářel a ovlivňoval střet rozličných civilizací.

Trasa Grand tour začíná před Prašnou bránou a Obecním domem a končí před hlavním vstupem do Pražského hradu. Až na pár odboček kopíruje tzv. Královskou cestu, po níž se nastávající čeští panovníci vydávali ke korunovaci do katedrály svatého Víta na Pražském hradě.
Dlážděnými uličkami a pasážemi starobylého Starého Města vás zavedeme do židovské čtvrti Josefov, proslavené zachovalými židovskými památkami i četnými legendami. Po prohlídce Židovského Města, v čase oběda, se skupinka spolu s průvodcem odebere na typicky český oběd do jedné ze staroměstských restaurací. S vědomím toho, že po dobrém jídle je nejlepší si odpočinout, následuje malá okružní plavba po Vltavě, při níž se účastníkům prohlídky naskytnou úchvatné výhledy na historické centrum. Odpolední etapa vede přes Karlův most na barokní Malou Stranu. Z Malé Strany se skupina vydá tramvají na Pohořelec, takže nejnáročnější část trasy, tedy stoupání k Hradu absolvuje bez námahy. A z Pohořelce už je to k Hradu, co by kamenem dohodil.

Prohlídka je koncipovaná tak, aby si z ní každý odnesl ucelený obrázek o městě, české historii, kultuře i aktuálním dění v české společnosti. Účastníci navíc ocení, že náš sympatický průvodce je s nimi připraven diskutovat prakticky o čemkoli podle toho, co je pálí nejvíce, o významných dějinných událostech, uměleckých směrech i současných stravovacích návycích Čechů… Stačí se jen zeptat.

Hodí se vědět

* Začátek je v 10:00.
* Prohlídka začíná přesně načas, takže je vhodné se na místo srazu dostavit s alespoň 10minutovým předstihem.
* Prohlídka se koná každý den (i během státních svátků) a za jakéhokoli počasí.
* Prohlídka se uskuteční bez ohledu na počet účastníků; proběhne, i když se na začátek dostaví pouze jedna osoba.
* Okruh nezahrnuje vstupy do jednotlivých památek.
* Ve snaze zajistit co největší pohodlí pro všechny účastníky prohlídky a kvůli zachování jejího komorního charakteru organizujeme Grand tour v malých skupinách.
* Ulice v historickém jádru Prahy jsou dlážděné, proto doporučujeme zvolit pohodlnou obuv.
* Prohlídka je rozdělena na několik etap, aby účastníci nemuseli chodit více než 2 hodiny v kuse.
* Místo srazu se nachází před Prašnou bránou a Obecním domem.
* Průvodce poznáte snadno podle bílého deštníku s logem Avantgarde Prague.
* Prohlídku je možné zakoupit v hotovosti (v českých korunách nebo eurech) na místě srazu přímo u průvodce. Nicméně vám vřele doporučujeme, abyste místa rezervovali předem, a to zejména, pokud by se jednalo o menší skupinku (od 6 osob) nebo pokud byste o prohlídku měli zájem v turisticky vytížených obdobích (o prodloužených víkendech: na Velikonoce, během francouzských státních svátků, na Dušičky apod.). Rezervace místa s předstihem nám v případě velkého zájmu o jedno datum umožní zorganizovat několik paralelních skupinek, takže se prohlídka uskuteční v komornější atmosféře a účastníci nebudou ochuzeni o pohodlí malé skupiny

Kam se dostavit:

Před Prašnou bránou Náměstí Republiky Praha 1 – Nové Město 110 00

Zkušenosti ostatních