Kontakt
Oblíbené

Základní informace

Doba trvání 4 dny
Dostupné jazyky
Možný počet účastníků
V ceně
Okamžité potvrzení rezervace
Voucher stačí předložit v elektronické podobě
Kdy

Na co se můžete těšit

* Čtyřdenní Prague Card je skvělá volba pro všechny, kdo by během svého krátkého pobytu v Praze rádi stihli navštívit několik památek, muzeí nebo jiných kulturních institucí.

Hlavní popis

Prague Card je turistická karta, díky níž můžete navštívit řadu pražských památek a muzeí. Je to skvělá volba pro kulturní nadšence, kteří toho během svého pobytu v Praze chtějí stihnout co nejvíce.

Na rozdíl od podobných návštěvnických karet v Londýně, Paříži dalších městech nespravují Prague Card veřejné instituce, jedná se o soukromý projekt. Prague Card tudíž není dotovaná a nenabízí vyloženě tytéž výhody jako její zahraniční obdoby. Například svým držitelům neumožňuje přednostní vstup, bez čekání ve frontě, do partnerských muzeí a památek.

TIPY, JAK PRAGUE CARD VYUŽÍT, JSTE-LI V PRAZE NA 4 DNY:

* City Tour – projížďka minibusem
Dvouhodinová projížďka minibusem po historickém centru Prahy, k dispozici jsou audioprůvodce v několika cizích jazycích.
Dostavte se k prodejnímu stánku společnosti Martin Tour (na Staroměstském náměstí a na náměstí Republiky) a rezervujete si svá místa předložením Prague Card.

* Židovské muzeum v Praze
Vstupné do Židovského muzea zahrnuje návštěvu Starého židovského hřbitova a také Maiselovy, Pinkasovy, Španělské a Klausové synagogy.
Jako držitelé Prague Card můžete Židovské muzeum navštívit také v rámci naší prohlídky se soukromým průvodcem hovořícím jazykem podle vašeho přání. V takovém případě vám z ceny prohlídky odečteme výši vstupného do Židovského muzea, které je zahrnuto na vaší kartě.

* Pražský hrad
Vstupné do Pražského hradu zahrnuje návštěvu katedrály svatého Víta, Starého královského paláce, baziliky svatého Jiří a Zlaté uličky.
Jako držitelé Prague Card můžete i Hrad, podobně jako Židovské muzeum, navštívit v rámci naší prohlídky se soukromým průvodcem hovořícím jazykem podle vašeho přání. V takovém případě vám z ceny prohlídky odečteme výši vstupného do Hradu, které je zahrnuto na vaší kartě.

* Klášter svaté Anežky České
Klášter svaté Anežky České je nejstarší gotickou stavbou ve městě a v jeho nádherných prostorách jsou vystavena díla významných umělců tohoto období. Nenechte si ujít klášterní zahradu plnou krásných soch.

* Pevnost Vyšehrad
Vyšehrad je jedním z nejpozoruhodnějších míst v Praze. Můžete zde navštívit kostel svatého Petra a Pavla, hřbitov a panteon českých velikánů Slavín a také kasematy barokní pevnosti.

* Veletržní palác
V této majestátní funkcionalistické budově z roku 1920 naleznete bohaté sbírky výtvarných děl z 20. a 21. století a zajímavé krátkodobé výstavy.

* Petřínská rozhledna
Vystoupejte na vrchol pražské Eiffelovky a kochejte se jedinečným panoramatickým výhledem na město.

* Zoo Praha
Chcete-li využít volný vstup do Zoo Praha, jednoduše předložte svou kartu Prague Card v informačním centru zoo u hlavního vchodu.

* Volný vstup do 50 pražských muzeí a památek
Můžete navštívit všechny budovy Národní galerie, věž Staroměstské radnice, Trojský zámek a mnoho dalšího.
Kompletní seznam partnerských objektů naleznete v kapesním průvodci, který dostanete spolu s Prague Card.

* Slevy v kavárnách, restauracích a obchodech, slevy ze vstupného na koncerty a představení a do některých dalších muzeí a památek
Kompletní seznam slev naleznete v kapesním průvodci, který dostanete spolu s Prague Card.

Hodí se vědět

* Při on-line nákupu Prague Card je potřeba uvést, kde si svou kartu chcete vyzvednout (pozor, příslušná kolonka se v rezervačním formuláři názývá „místo setkání“):
** v kanceláři Avantgarde Prague v historickém centru Prahy – Jáchymova 3, první patro (otevřeno pondělí–pátek od 9:00 do 18:00, o víkendu od 14:30 do 17:30) – doporučujeme;
** doručení na jakoukoli pražskou adresu (s poplatkem za doručení);
** zaslání poštou na jakoukoli mimopražskou adresu (s poplatkem za doručení); tato varianta je možná pouze v případě, že on-line nákup Prague Card učiníte alespoň 14 dní před příjezdem do Prahy.
* Ujistěte se, že do rezervačního formuláře zadáváte správné datum.
** Pokud si Prague Card budete vyzvedávat v kanceláři Avantgarde Prague, zadejte datum vašeho příjezdu do Prahy.
** Pokud vám Prague Card budeme doručovat na pražskou adresu, zadejte datum, kdy vám kartu máme doručit.
** Pokud vám Prague Card budeme zasílat poštou na mimopražskou adresu, zadejte datum, kdy přibližně plánujete do Prahy dorazit.
* Platnost karty začíná v den, který jste si na ni vepsali; karta je platná po dobu dvou, tří nebo čtyř po sobě bezprostředně následujících dní.
* Platnost Prague Card se počítá na kalendářní dny, nikoli na hodiny; pokud tedy kartu poprvé uplatníte v pondělí v 17:00, bude se celý den považovat za první den používání karty.
* Aby byla karta platná, musí na ní být uvedeno jméno držitele, typ karty (např. 2DA, což znamená „2 days adult“) a datum prvního použití (návod k vyplnění karty naleznete ve fotogalerii).
* Prague Card musí být vyplněna speciální fixou, kterou obdržíte spolu s kartou.
* Zakoupíte-li si studentskou Prague Card, mějte vždy při sobě studentský doklad k předložení v případě potřeby.
* Spolu s Prague Card obdržíte praktického kapesního průvodce v sedmi jazycích: CS, EN, DE, FR, ES, IT, RU. Najdete v něm všechny památky, kde můžete kartu uplatnit, a také plánek města a městské hromadné dopravy.
* Prague Card neumožňuje přednostní vstup do památek a muzeí bez čekání ve frontě.
* U muzeí, kam máte s Prague Card vstup zdarma, nemusejí být vždy zahrnuty vstupy na krátkodobé výstavy.
* Prague Card si můžete zakoupit na 2, 3 nebo 4 dny.

Zkušenosti ostatních