Zámek Nelahozeves

FR, ES, EN, DE, CZ

Zámek Nelahozeves ležící nedaleko Prahy je jedním z nejkrásnějších renesančních zámků v Čechách. Dochovaly se zde překrásné fasády zdobené sgrafity v italském stylu, bohatá štuková výzdoba a fresky, vše podle nejlepší dobové módy panující v aristokratických kruzích.

Zámek pocházející ze šestnáctého století převzala počátkem století sedmnáctého rodina Lobkowiczů a paní Polyxena zde založila dnes světoznámou lobkowiczkou uměleckou sbírku zahrnující mimo jiné díla Petra Pavla Rubense a Paula Veroneseho.

Prohlídka zámku umožní návštěvníkům nahlédnout do života v přepychu vysoké české šlechty v období baroka, kde rodina Lobkowiczů zaujímala přední postavení. Prohlédnete si zde soukromé apartmány příslušníků rodiny, slavnostní jídelnu, hudební salón a další sály, kde se nachází část lobkowiczkých uměleckých sbírek, vzácné rukopisy a prvotisky, sbírky zbraní a trofejí.

Nelahozeves je též rodištěm slavného skladatele Antonína Dvořáka, autora symfonie Z Nového světa, jehož rodný dům můžete během výletu také navštívit.

  • Výlet je možný: každý den mimo pondělí
  • Setkání s průvodcem a řidičem: na recepci hotelu či na jiném předem dohodnutém místě
  • Délka: 4,5 hod
  • Zahrnuje: profesionálního průvodce, soukromý vůz s řidičem, vstupné do zámku, vstupné do rodného domu A. Dvořáka
  • Dostupné jazyky: FR, ES, EN, DE, CZ

Výlet je nutné rezervovat předem.

Pro skupinové rezervace a tarify nás prosím kontaktujte.

Fotogalerie

Mapa

Komentáře

nahoru