Výlety mimo Prahu se soukromým průvodcem

FR, ES, EN, DE, CZ
Cena od
1325 CZK ()
Rezervovat

Výlet se soukromým průvodcem na jednu z nejvýznamnějších českých památek: hrad Karlštejn, symbol rozmachu Českého království ve 14. století. Hrad nechal postavit Karel IV, aby zde mohl uložit nejvzácnější relikvie a korunovační klenoty.

Cena od
1380 CZK ()
Rezervovat

To v Praze v roce 1787 Mozart představil premiéru Don Giovanniho. Národní divadlo marionet neboli loutkové divadlo, opravdová pražská instituce, jejíž počátky sahají do 18. století, zinscenovalo tuto slavnou Mozartovu operu a vytvořilo tak úchvatné představení s dřevěnými postavičkami.

Mezinárodně známé a uznávané české sklo vychází z dlouholeté tradice a za své renomé vděčí nejen kvalitě surovin, ale i po generace předávaným zkušenostem a tvůrčí invenci sklářů a brusičů skla. Naše exkurze Vás zavede do sklárny v Nižboru patřící rodině Rückůl.

Zámek Nelahozeves ležící nedaleko Prahy je jedním z nejkrásnějších renesančních zámků v Čechách. Dochovaly se zde překrásné fasády zdobené sgrafity v italském stylu, bohatá štuková výzdoba a fresky, vše podle nejlepší dobové módy panující v aristokratických kruzích.

Romantický hrad Český Šternberk se nachází na skalnatém útesu tyčícím se nad řekou Sázavou, cca 50 km od Prahy. Je proto ideálním cílem pro dopolední či odpolední výlet, zejména pro rodiny s dětmi.

nahoru