Karlštejn & Konopiště

Celodenní výlet
Cena od
1400 CZK ()
Rezervovat

Poznejte za jediný den dvě význačná období dějin českých zemí díky celodennímu výletu v malé skupince, při němž navštívíte dvě významné české památky: zámek Konopiště a hrad Karlštejn.

 © CzechTourism.com

Zámek Konopiště byl vystavěn v 18. století (původně se jednalo o gotickou tvrz) a postupnými stavebními úpravami se změnil na romantický zámek s přepychovými interiéry. V roce 1887 ho koupil František Ferdinand, dědic trůnu Rakousko-uherské říše. Panovnický následník ze zámku učinil honosné sídlo a pobýval v něm až do sarajevského atentátu v roce 1914.

Hrad Karlštejn nechal zbudovat Karel IV. ve 14. století, velké a slavné době českého království. Bohatá hradní výzdoba zahrnující vzácné obrazy, cenné gotické fresky či největší portrétní galerii českých panovníků představuje překrásný příklad světského umění té doby.

Nejprve navštívíte zámek Konopiště. Zde si k prohlídce zámku budete moci vybrat ze dvou okruhů:

 • Okruh I: Reprezentační místnosti v jižním křídle: růžový salón, jídelna, ložnice… sbírky loveckých trofejí Františka Ferdinanda či úchvatné sbírky soudobého nábytku, obrazů a porcelánu.
 • Okruh II: Reprezentační místnosti v severním křídle: zbrojnice (sbírka zbraní a brnění je jednou z největších ve střední Evropě), kuřácký salónek, knihovna, osobní arcivévodův výtah, kaple aj.

Následovat bude zastávka na hradě Karlštejn. Zde navštívíte první prohlídkový okruh, kde uvidíte historické interiéry královského paláce a první podlaží Mariánské věže (rozlehlý Rytířský sál, Kapli sv. Mikuláše, renesanční interiéry kapitulního děkanství, Královskou ložnici, Audienční síň, Hodovní síň, Královský sál předků, Hradní pokladnici a bývalé vězení).

 • Výlet se koná: od 1. dubna do 31. října každý den mimo pondělky
 • Odjezd: z Prahy v 9.30
  Na místo odjezdu označené informační tabulí Best Tour (Václavské náměstí 27) se dostavte s časovým předstihem 10 min. Jste-li v Praze ubytováni v hotelu, lze zařídit, aby vás minibus vyzvedl přímo tam cca 30 min před odjezdem. Přejete-li si vyzvednutí z hotelu, ještě vás zkontaktujeme, abychom vám čas vyzvednutí upřesnili, neboť závisí na poloze vašeho hotelu.
 • Délka výletu: 8–9 hodin
 • Zahrnuje:
  • 1 minibus a doprovod
  • Komentované prohlídky v obou památkách
  Oběd si účastníci musí zajistit sami během zhruba devadesátiminutového rozchodu.

Termíny a ceny:
01.04.2018 – 31.10.2018

 • út, st, čt, pá, so, ne: 09:30

  Plná cena1940 CZK ()
  cena za osobu
  Studentská sleva ?1800 CZK ()
  cena za osobu
  Dětská sleva ?1400 CZK ()
  cena za osobu
Rezervovat

Objednejte si tento produkt on-line:

Fotogalerie

Komentáře

Rezervovat

Objednejte si tento produkt on-line:

nahoru