La Cité juive de Prague

Židovské Město - specializovaná prohlídka ve francouzštině
Cena od
900 CZK ()
Rezervovat

Navštivte s naším francouzsky hovořícím průvodcem pražské Židovské Město - starý židovský hřbitov a jednotlivé synagogy. Dozvíte se více o historii židů v Čechách a na Moravě, jednotlivých památkách židovského města i jeho legendách.

 ©2009 - Dhípa Dás / www.PhotoPrague.net ©2009 - Dhípa Dás / www.PhotoPrague.net

Pražské Židovské Město zůstává v povědomí Pražanů stále živé  díky svým nejznámějším legendám (například o Rabi Löwovi či o Golemovi), v paměti celé Evropy pak díky kulturnímu dědictví, které nám zanechali Franz Kafka, Max Brod a mnozí jiní.

Naše prohlídka vám umožní lépe porozumět historii židů v Čechách a na Moravě, tj. jedné z nevýznamnějších menšin v období od 10. století až do Holocaustu. Sbírky pražského Židovského muzea patří k jedněm z nejvýznamnějších na světě a zahrnují jak umělecké předměty, tak expozice orientované na židovské zvyky a tradice a historii židů ve Střední Evropě. Během prohlídky navštívíte i starý židovský hřbitov, bývalou obřadní síň a památník obětem Holocaustu.

 • Koná se: každou neděli a středu v 10h00 (pouze ve francouzštině)
 • Sraz: u Prašné brány (Obecního domu) na nám. Republiky (metro B – stanice Náměstí Republiky, metro A – stanice Můstek, tram 6, 8, 15, 26 – zastávka Náměstí Republiky). Na místě setkání poznáte průvodce podle velkého bílého deštníku nesoucího naše logo.
 • Délka prohlídky: 3,5 hod.
 • Zahrnuje: vstupné do Židovského muzea (synagogy Španělská, Pinkasova, Maiselova a Klausová, Obřadní síň a starý židovský hřbitov); 1 nápoj dle vlastního výběru. 

Pro vaše pohodlí je počet účastníků omezen na 17 osob ve skupině.

Rezervace předem není nutná, vstupenky jsou k dispozici přímo na místě u našich průvodců. Platba na místě je možná pouze v hotovosti – v korunách či v eurech.

Prohlídku je možné  také objednat na našich webových stránkách a zaplatit prostřednictvím platební karty přes internet.

Termíny a ceny:
01.04.2017 – 31.12.2018

 • st, pá, ne: 10:00

  Plná cena1000 CZK ()
  cena za osobu
  Zlevněný tarif ?900 CZK ()
  cena za osobu
  Zdarma ?0 CZK ()
  cena za osobu
Rezervovat

Objednejte si tento produkt on-line:

Fotogalerie

Mapa

Komentáře

Rezervovat

Objednejte si tento produkt on-line:

nahoru