Praktické informace k vánočním svátkům

Užijte si příjemný pobyt v Praze

Vánoční svátky s lidovými tradicemi, včetně oslav konce roku bývají vnímány jako chvíle, které by se měly strávit s rodinou a blízkými přáteli. Pokud jste se však rozhodli ve sváteční čas vyrazit do Prahy, připravili jsme pro vás několik praktických rad, abyste svůj výlet mohli prožít v co největší pohodě a bez nepříjemných překvapení.

 ©  Czech Tourism  ©  Czech Tourism

Ubytování

Kouzelná vánoční atmosféra Prahy přitahuje již dlouhá léta velmi mnoho turistů. Hotely se proto nezdráhají navyšovat ceny za své služby. Nicméně i tak je většina z nich obsazená několik měsíců dopředu, tudíž vám vřele doporučujeme zarezervovat si ubytování co možná nejdříve. Rezervovat si pokoj na poslední chvíli, a to obzvláště na Silvestra je opravdu velmi obtížné, mnohdy přímo nemožné.

Neváhejte tedy a napište nám, zašleme vám nabídku a propočet ceny na vámi vybraný typ hotelu v době vašeho pobytu.

Restaurace

Štědrovečerní večeře: tradiční české vánoční menu se skládá z rybí polévky, smaženého kapra s bramborovým salátem, dezertu a domácího cukroví. Vánoční svátky se klasicky slaví s rodinou v teple domácího krbu. Z tohoto důvodu má značné množství restaurací právě 24. prosince večer a 25. prosince celý den zavřeno.

Restaurace, které mají na Vánoce otevřeno, většinou nabízejí tradiční menu, bohužel ale mají omezenou kapacitu.
Podívejte se na náš výběr a rezervujte si menu naším prostřednictvím.

Silvestrovský večer: na tento večer nabízí mnoho restaurací vedle speciálního menu i celovečerní zábavu.
Podívejte se na náš výběr a rezervujte si menu naším prostřednictvím.
 

Také o svátcích zajišťujeme pravidelné prohlídky ve francouzštině s průvodci Avantgarde Prague
Tyto prohlídky jsou vytvořeny speciálně pro naši frankofonní klientelu. Můžete na ně tedy bez obav pozvat své francouzské přátele.

Náš velký okruh Prahou Grand tour de Prague obsahující oběd v centru Prahy a malou okružní plavbu po Vltavě, se koná každý den, včetně 24., 25., 26. a 31. prosince.

Otevírací doby památek a turistických míst

Pražský hrad (prohlídka interiéru) otevírací doba v prosinci: otevřeno je každý den od 9.00 do 16.00, zavřeno je pouze 24. prosince 2015.
Židovské město: je zavřené každou sobotu a 24. prosince 2015. 1. ledna je otevřeno od 11.00. 
Národní galerie
(klášter sv. Anežky české, Veletržní palác, Schwarzenberský palác, palác Kinských, Šternberský palác): 24. prosince je zavřeno, 31. prosince 2015 je otevřeno od 10.00 do 16.00, 1. ledna 2016 od 12.00 do 18.00. Od 25. prosince do 30. prosince jsou všechna místa otevřená podle standardní otevírací doby.

Koncerty, opery, balety a představení

Rezervujte si právě teď vstupenky na vánoční gala koncert pořádaný 25. prosince v prestižním Dvořákově sále pražského Rudolfina.

Nahlédněte do našeho přehledu kulturních událostí a prohlídněte si programy koncertních a divadelních sálů během vašeho pobytu v Praze.

S úderem půlnoci se pražská novoroční obloha rozzáří ohňostroji pořádanými Pražany ve všech koutech města. Oficiální ohňostroj se koná 1. ledna večer, odpalován bude od letenského metronomu. Za místa s nejlepší výhledem na ohňostroj jsou považována: vltavská nábřeží, mosty v historické části města, Riegerovy sady na Žižkově, případně i Letenské sady nebo hlavní náměstí před vchodem do Pražského hradu.

Vyhněte se však Staroměstskému a Václavskému náměstí, vyskytují se zde husté davy, často v přetrvávající „dobré náladě“ a rozbité lahve zapomenuté po novoročním veselí.

PŘEJEME VÁM VESELÉ VÁNOCE A ŠTÁSTNÝ NOVÝ ROK !

Fotogalerie

Komentáře

nahoru