Hlavní pražské památky

Čekáte zahraniční návštěvu a nevíte, jak jim Prahu ukázat? Kde začít a kde skončit? Nechte se inspirovat naším průvodcem, který původně vznikl ve francouzštině a který je postupně překládán i do španělštiny, angličtiny a češtiny.

Koncertní sály

Obecní dům

Mistrovské dílo secese

Obecní dům byl postaven na počátku 20. století a díky své velkolepě okázalé dekoraci patří k nejpůsobivějším secesním budovám v Praze. Uvnitř se nachází jeden z nejznámějších koncertních sálů v České republice, Smetanova síň, ale i vyhlášené restaurace a kavárna, americk ...

Karlův most, postavený ve 14. století, je dnes již neodmyslitelnou součástí Prahy, jejímž se stal symbolem. Most samotný je postaven v gotickém stylu, později byl však vyzdoben unikátní galerií soch, opravdovým čestným průvodem symbolicky spojujícím obě historicky důležité části města.

Pražský hrad je bez pochyby nejdůležitější historickou památkou České republiky. Tento rozsáhlý hradní komplex, který byl politickým a duchovním sídlem již od 9. století, se skládá z četných paláců, kostelů, nádvoří a zahrad, a tvoří tak výraznou dominantu hlavního města.

Každou celou hodinu můžete před Staroměstskou radnicí spatřit hustý dav turistů, kteří tu nedočkavě čekají, až se jim za okénky orloje objeví pohyblivé figury apoštolů. Avšak radnice, symbol politické nezávislosti Starého Města, ukrývá i jiné poklady, z nichž ten nejúžasnější pod zemí…

Katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha, sídlo pražského arcibiskupa, se nachází na Pražském hradě a je nejdůležitější gotickou stavbou v Praze. Vznikala v  etapách během několika staletí a dnes střeží četné umělecké poklady, od korunovačních klenotů, přes mauzoleum českých králů či benátskou moizaiku, až po secesní vitráže od Alfonse Muchy.

nahoru