Speciální nabídka

Představení + pravidelná prohlídka Grand tour ve francouzštině = rezervační poplatky zdarma !

Speciální nabídka

Srpen: sleva 10 % na vybraná představení a cenové kategorie!

Speciální nabídka

Jedinečná příležitost! Objednejte si tuto projížďku do konce srpna a odneste si s sebou svůj zážitek na polaroidové fotce.

Speciální nabídka

Novinka! Sleva 5 % do konce srpna!

Speciální nabídka

Zarezervujte si místa již nyní!

Doporučují nás

Vánoční trhy 2016 v Praze

Od 26. listopadu do 1. ledna 2017

Vánoční trhy z Prahy učinily skutečný ráj pro nadšence vánočního nakupování. Trhy se konají od začátku adventu až do 1. ledna v různých částech města. Nejkrásnější zážitek vás očekává na Staroměstském náměstí, kde se vedle jesliček a mnoha malých stánků tyčí obrovská vánoční jedle s blyštivými ozdobami. Další hojně navštěvované trhy se konají například ve spodní části Václavského náměstí a na náměstí Republiky, intimnější atmosféru mají trhy na Tylově náměstí a náměstí Míru.

   ©   Czech Tourism    ©   Czech Tourism

Na trzích si můžete zakoupit tradiční české řemeslné výrobky, vánoční ozdoby, teplé ponožky a papuče i spoustu jiných roztomilých drobností. Milovníky sladkého potěší četné stánky s tradičními vánočními laskominami. Ochutnat můžete poctivou českou vánočku, zdobené perníčky, linecké, zkrátka tradiční vánoční cukroví, ale na své si přijdou i zastánci slaných pokrmů. V mrazivém počasí vám jistě přijde vhod, když se budete moct zahřát sklenkou zlatavé medoviny či voňavého svařáku.

Vánoční trhy do Prahy každoročně lákají davy turistů. Někteří si přijíždějí užít čarokrásnou předvánoční atmosféru, kdy se město s množstvím pouličních výzdob krčí pod sněhovou přikrývkou, jiní přijíždějí, aby na trzích nakoupili vánoční dárky a typicky české suvenýry.

Nejvyhledávanějšími předměty bývají:

Loutky

Loutky jsou vyráběny z různých materiálů (dřevo, keramika, sádra,...). Najdeme je velmi snadno v obchodech historického centra Prahy. Jsou vynikajícím suvenýrem hlavně díky cenové dostupnosti. Mezi nejslavnější loutky patří čarodějnice, fantaskní a jiné typické postavy českého divadla.

Dřevěné hračky

Dřevěné hračky nabízí čím dál více obchodů. Většinou jsou velice kvalitní, ale bohužel relativně drahé. V každém případě jde o hodnotné hračky.

Český křišťál

Český křišťál je velmi oceňovaný český suvenýr a to hned z několika důvodů: jedná se totiž o jeden z nejčistších a nejjemnějších křišťálů na světě. Dokáže uspokojit sebenáročnější vkus: prodávaný sortiment obsahuje poněkud kýčovité sošky, ale i moderní kousky slavných designérů. Dejte si však pozor na podvodné napodobeniny! Některé obchody nabízejí produkty pochybné kvality. S výběrem vašeho křišťálu raději nikam nepospíchejte.

Český granát

Česko je jedinou oblastí v Evropě, kde se nacházejí naleziště tohoto drahokamu. Granát má červenou barvu, jež je dobře rozpoznatelná až na přímém světle. Opracovává se do rozmanitých, leckdy překvapivých tvarů, aby mohl zdobit prsteny, sochy, skleničky atd. Zakoupit je ho možné v klenotnictvích hlavního města, dávejte si ovšem pozor na zboží špatné kvality.

Vánoční ozdoby

Na vánočních trzích je také možné najít typicky české ozdoby na vánoční stromeček jako například foukané a ručně malované baňky nebo dřevěné či papírové girlandy.

V sezóně 2016/2017 budou vánoční trhy otevřeny v následujících termínech:

Náměstí Míru: od 20. listopadu do 24. prosince 2016
Tylovo náměstí: od 23. listopadu do 24. prosince 2016
Náměstí Republiky:
od 25. listopadu do 24. prosince 2016
Václavské náměstí:
od 26. listopadu do 1. ledna 2017
Staroměstské náměstí:
od 26. listopadu do 1. ledna 2017

Trhy jsou pravidelně otevřeny od 10.00 do 19.00 během týdne, o víkendu od 9.00 do 20.00.

Fotogalerie

Komentáře

nahoru