Restaurace a hospody

Tipy na nejlepší adresy
Gastronomické restaurace
Vrcholný gastronomický zážitek
Rezervovat

Restaurace V Zátiší je jedno malé tajemství Starého Města, ukryté na rohu Betlémského náměstí a Liliové ulice. Přijďte si pochutnat na neuvěřitelně rafinované kuchyni spárované s vybranými českými i světovými víny do elegantního prostředí z dílny předních českých designérů.

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost k návštěvě Tančícího domu, mistrovského díla dekonstruktivismu, a přijďte ochutnat delikatesy restaurace Ginger&Fred, která se nachází na špici této budovy a z níž se vám dostane dechberoucího výhledu na krásu pražských pamětihodností.

Gastronomické restaurace
Metropolitní vytříbenost a elegance
Rezervovat

Restaurace Bellevue, nacházející se v bezprostřední blízkosti Karlova mostu, se vyznačuje především nezapomenutelným výhledem na panorama Pražského hradu a střech Malé Strany, ať už z velkých oken restaurace či terasy nad Vltavou.

Restaurace La Dégustation Bohême Bourgeoise se nachází na Starém Městě, nejkrásnější pražské čtvrti, a patří k nejvyhledávanějším restauracím v české metropoli. V roce 2012 byla za své obzvláště zdařilé kulinářské umění, snoubící tradici a moderní trendy, odměněna michelinskou hvězdičkou.

Gastronomické restaurace

Kampa Park

Vskutku privilegované místo
Rezervovat

Láká vás představa včera rafinované kuchyně a výjimečného místa? Na samém cípu malebného ostrova Kampa, při ústí Karlova mostu, je luxusní retaurace Kampa Park ideálním místem pro vaší romantickou večeři při svíčkách i schůzku s obchodními partnery.

Gastronomické restaurace
Stylové prostředí a originální chutě
Rezervovat

V samém srdci Prahy, téměř u hladiny řeky a s privilegovaným výhledem na prastaré oblouky Karlovy mostu, naleznete restaurací Mlýnec – ideální místo pro romantickou večeři ve dvou, soukromé oslavy s přáteli i větší společenské akce.

Restaurace U modré kachničky I, skrývající se za diskrétní modrou fasádou v jedné z kouzelných uliček na Malé Straně, dokázala z české kuchyně vytvořit prvotřídní rafinovanou záležitost.

Restaurace Ada, nacházející se v přízemí krásného hotelu na úpatí Pražského hradu, přímo naproti Starým zámeckým schodům, je podle Asociace pražských gurmánů jednou z nejvýše hodnocených v hlavním městě. Večeřet zde budete v nádherném romantickém prostředí při ...

Francouzská restaurace Art Nouveau v Obecním domě s více než stoletou tradicí se řadí mezi špičkové gastronomické podniky v Praze. Nalznete zde eleganci, noblesu, styl, servis na úrovni, živou klavírní hudbu a hlavně pravé delikatesy francouzské i české kuchyně - zkrátka vše, co potřebujete pro mimořádně slavnostní příležitost.

Po úspěchu první restaurace stejného jména otevřeli provozovatelé kousek od Staroměstského náměstí mladší sestru – Modrou Kachničku II. I zde se šéfkuchaři zaměřili na vytříbení a modernizaci klasické české kuchyně.

Restaurace Terasa U Zlaté studně je učiněný poklad, skrytý na konci jedné z úzkých uliček na Malé Straně, hned vedle barokních zahrad na terase pod hradem. Nachází se na střeše hotelu Golden Well, krásné historické budovy jejíž historie sahá až do renesance, a je tak dobře ukryta před př ...

Gastronomické restaurace

Restaurace Pálffy Palác

Aristokratická večeře v autentickém barokním paláci
Rezervovat

V pravém barokním paláci v srdci Malé Strany se nachází Pálffy Palác, jedinečná restaurace s luxusní barokní atmosférou.

Tradiční restaurace

Pivovar U Fleků

Nejstarší pivovar v Praze
Rezervovat

Bezpochyby nejznámější pražský pivovar a restaurace „U Fleků“ se nachází na Novém Městě poblíž Národního divadla. Místní specialitou je výtečný flekovský ležák, jenž začali vařit v bývalém pivovaru, který se nacházel na místě dnešního podniku. Původní pivovar zde byl založen ...

Tradiční restaurace
Tradice dobrého piva
Rezervovat

Kolkovna je známá pražská restaurace nabízející výbornou českou kuchyni a skvělé točené pivo. Přepadne-li vás hlad či žízeň na Starém Městě, či máte-li chuť se sejít a poklábosit s přáteli, je to ideální  místo právě pro vás!

Nedaleko Národního divadla, na druhém břehu řeky Vltavy, se nachází lidová restaurace Olympia, třetí z řetězce restaurantů skupiny Kolkovna. Nejprve pod jménem Urban’s Café, později Opera Café, si tato restaurace získala stálou klientelu již v 30. letech 20. století.

Plzeňská restaurace se nachází v suterénu Obecního domu, nejznámější secesní památky v Praze.

Tradiční restaurace

Klášterní pivovar Strahov

Poznejte skutečné klášterní pivo
Rezervovat

Po procházce Petřínskými zahradami a sady se určitě rádi svlažíte pivem vyrobeném v pravém klášterním pivovaru nacházejícím se v takřka venkovském prostředí, poněkud nečekaném v centru hlavního města nedaleko Pražského hradu.

Tradiční restaurace

Pivnice U Pinkasů

Typické staročeské prostředí
Rezervovat

Pinkasův sklep s goticko - renesančními základy, tradiční klenutá Dolní sněmovna v pravé části přízemí, Horní sněmovna se salónky vhodnými pro soukromé obědy, Vavřincova kuchyně v přízemí a staročeská restaurace Doma v prvním patře…Ať už se rozhodnete pro jakoukoli z těchto prostor, atmosféra pivnice U Pinkasů ...

V ohbí jedné z nejstarších pražských ulic Vás vítá exotický zlatý tygr. Pozor, kultovní pivnice!

Tradiční restaurace
Legendární malostranská hospoda

Poblíž barokní pražské Lorety a impozantního Černínského paláce se nachází jedna z předních pražských kulturních památek - hospoda U černého vola. Vstoupíte-li dovnitř, musíte si pomyslet, že se tu snad zastavil čas. Za dlouhé roky své existence si tato hospoda uchovala svébytnou ...

nahoru