SIGNAL v Rudolfinu

Audiovizuální projekt SIM/NEBULA
Cena od
1800 CZK ()
Rezervovat

Světový unikát v Praze: Rudolfinum rozzáří padesátiminutový videomapping za doprovodu symfonického orchestru.

Po tři únorové večery, od 16. do 18. 2., se bude Dvořákova síň Rudolfina proměňovat pod taktovkou jedenácti vizuálních umělců z celého světa. Úchvatné spojení světelného umění s živou hudbou v podání Symfonického orchestru Českého rozhlasu nabídne divákům projekt SIM/NEBULA, za kterým stojí organizátoři festivalu světla SIGNAL.  

Výjimečný audiovizuální projekt SIM/NEBULA přináší do Prahy spojení současného světelného a digitálního umění s nesmrtelnými skladbami hudebních klasiků. Jedenáct světových vizuálních umělců pomocí videomappingu promění interiér Dvořákovy síně Rudolfina a vtáhne diváky do fantaskního světa, který dokáže vytvořit jen světlo spolu s moderními technologiemi. Hudební složku unikátního audiovizuálního zážitku obstará Symfonický orchestr Českého rozhlasu, který pod vedením dirigenta Jana Kučery zahraje skladby velikánů klasické hudby: zazní Vltava z cyklu Má vlast od Bedřicha Smetany, 2. věta symfonie Z Nového světa Largo a předehra Karneval z pera Antonína Dvořáka a 2. věta symfonie Patetická Petra Iljiče Čajkovského.

Za projektem SIM/NEBULA stojí organizátoři festivalu světla SIGNAL, kteří k jeho realizaci sezvali vizuální umělce z celého světa. Výtvarného konceptu i uměleckého vedení projektu se ujal Amar Mulabegovič ze studia The Macula. Mezi jedenáctkou tvůrců se objevili například Can Buyukberber a Jan Šíma, které návštěvníci SIGNAL festivalu znají, spolu s Mulabegovičem, jako autory některých festivalových instalací. Výrazným jménem je i světově oceňované studio NOHlab, které za svoji práci sbírá významné mezinárodní ceny a mezi jeho klienty patří například skupina Pink Floyd nebo značka Chanel.

SIM/NEBULA je výjimečný projekt, který je unikátní i ve světovém měřítku. Propojení videomappingu v tak specifickém a ikonickém prostoru jako je Dvořákova síň Rudolfina s koncertem vážné hudby slibuje velmi silný zážitek, na který se nezapomíná.  

Data a časy představení:
Pátek 16. 2. 2018 18:00 a 20:00
Sobota 17. 2. 2018 18:00 a 20:00
Neděle 18. 2. 2018 18:00 a 20:00

Termíny a ceny:
16.02.2018 – 18.02.2018 platí při objednání v období 16.02.2018 – 18.02.2018

  • pá, so, ne: 20:00

    Fixní cena1800 CZK ()
    cena za kus
  • pá, so, ne: 18:00

    Fixní cena1800 CZK ()
    cena za kus
Rezervovat

Objednejte si tento produkt on-line:

Fotogalerie

Video: SIGNAL v Rudolfinu


Komentáře

Rezervovat

Objednejte si tento produkt on-line:

nahoru