Koncerty v kostele sv. Františka z Assisi v Praze

Varhany a duchovní hudba
Cena od
390 CZK ()
Rezervovat

Varhanní koncert v kostele sv. Františka z Asisi v těsné blízkosti Karlova mostu, pro vás bude netradičním duchovním zážitkem. Zatímco se pohroužíte do poslechu barokních a klasicistních velikánů, vaše oči se budou kochat okázalou výzdobou kostela, jenž je jindy než v době koncertů a mší veřejnosti nepřístupný.

  © krizovnici.eu  © krizovnici.eu

Kostel patří českému řádu Křížovníků s červenou hvězdou a je dílem francouzského architekta Jean-Baptisty Matheye, který stojí mimo jiné za podobou zámku v Troji, Jízdárny Pražského hradu nebo Arcibiskupského paláce. Dominantu tvoří téměř 41 metrů vysoká kupole s freskou věhlasného barokního malíře Václava Vavřince Reinera znázorňující Poslední soud (1722–3).

Během hodinového večerního koncertu vám, v podání varhaníka a dalších dvou umělců, budou představeny duchovní skladby známých českých i světových barokních a klasicistních mistrů. Zdejší varhany jsou druhé nejstarší v Praze a jistě vás překvapí svým umístěním. Nachází se totiž neobvykle hned vedle hlavního oltáře, takže je budete nejen dobře slyšet, ale také na ně skvěle uvidíte.

Přijdete-li na koncert o chvilku dříve, uvítají vás na vstupním schodišti před kostelem slavnostní fanfáry v podání dvou trubačů. Fanfáry uslyšíte vždy 30 minut před koncertem.

Doporučení: Po koncertu rozhodně nepospíchejte ven a využijte možnosti si toto kouzelné místo důkladně prohlédnout.

Kostel sv. Františka z Asisi
Křížovnické náměstí

Dostupnost:
metro A – stanice „Staroměstská“
tramvaje č. 2, 17, 18 – zastávka „Staroměstská“

Termíny a ceny:
03.04.2018 – 31.10.2018

 • út, st, čt, pá, so, ne: 19:00

  Plná cena450 CZK ()
  cena za osobu
  Snížené vstupné ?390 CZK ()
  cena za osobu
Rezervovat

Objednejte si tento produkt on-line:

Fotogalerie

Komentáře

Rezervovat

Objednejte si tento produkt on-line:

nahoru