Speciální nabídka

Představení + pravidelná prohlídka Grand tour ve francouzštině = rezervační poplatky zdarma !

Speciální nabídka

Srpen: sleva 10 % na vybraná představení a cenové kategorie!

Speciální nabídka

Zarezervujte si místa již nyní!

Speciální nabídka
Doporučují nás

Černé divadlo Jiřího Srnce

První moderní černé divadlo
Cena od
500 CZK ()
Rezervovat

Soubor Jiřího Srnce představuje jedno z prvních moderních černých divadel a patří mezi nejznámější reprezentanty českého divadelnictví ve světě. Retrospektivní dětsky laděné představení Antología uvádí výběr toho nejlepšího z černého divadla a doslova „vrací magii na světová jeviště“.

Černé divadlo Jiří Srnce v Praze - soubor. © Černé divadlo Jiří Srnce Černé divadlo Jiří Srnce v Praze. © Černé divadlo Jiří Srnce

Černé divadlo má své prvopočátky v Číně, kde si lidé pomocí svíček předváděli na bílém plátně stínová představení. Moderní černé divadlo vzniklé v letech 1950 se zakládá na využívání technologických inovací, jako jsou multimédia, a na propojení tradičního divadla s baletem, pantomimou, muzikálem a cirkusovým uměním. Za „otce černého divadla“ bývá označován francouzský avantgardní umělec George Lafaille.

V tehdejším Československu se černé divadlo rozšířilo především zásluhou Jiřího Srnce. Ten se mimo jiné autorsky podílel na představeních, jež se i dnes těší velké oblibě. Příkladem může být Kouzelný cirkus Laterny magiky, který pod jeho režií dosáhl neuvěřitelných 6000 repríz.

Význam tohoto divadla ocenil i prezident České republiky, když 28. října 2011 udělil zakladateli černého divadla Jiřímu Srncovi nejvyšší státní vyznamenání – Medaili Za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění.

Černé divadlo Jiřího Srnce se od svého vzniku roku 1961 zúčastnilo 77 mezinárodních divadelních festivalů a podniklo přes 300 zahraničních turné v 68 zemích světa.

Představení Antología je retrospektivní výběr scének z více než padesátileté historie divadla. Divákům se tak dostane možnosti dohlédnout na samé počátky černého divadla. Tento jevištní projev – doposud nevídané spojení oživlých předmětů, tančících objektů, symbolů a znaků s hereckým výkonem tanečníků a mimů – strhl v roce 1962 při půlnočním představení v Royal Theatre v Edinburghu publikum k dlouhotrvajícím ovacím. Po zhlédnutí představení uvedla tehdy kritika v časopise Times, že soubor „vrací magii na světová jeviště“.

Představení je vhodné pro děti.

Černé divadlo Jiřího Srnce
Palác Savarin – Na Příkopě 10, Praha 1

Dostupnost:
Tramvaje č. 6, 8, 15 a 26 – zastávka „Náměstí Republiky“
Metro A nebo B – stanice „Můstek“ nebo metro B – stanice „Náměstí Republiky“

Termíny a ceny:
01.01.2017 – 30.12.2017

  • po, út, st, čt, pá, so, ne: 20:00

    Plné vstupné580 CZK ()
    cena za osobu
    Snížené vstupné ?500 CZK ()
    cena za osobu
Rezervovat

Objednejte si tento produkt on-line:

Fotogalerie

Video: To nejlepší z Černého divadla Jiřího Srnce


Mapa

Komentáře

Rezervovat

Objednejte si tento produkt on-line:

nahoru