Prague Card

Volná vstupenka do vybraných historických památek a muzeí v Praze
Cena od
1150 CZK ()
Rezervovat

Rádi chodíte po muzeích a chtěli byste navštívit co možná nejvíce pražských památek a památkových objektů? V tom případě je tu pro vás turistická karta Prague Card! 

Prague Card © cestovniruch.praha.eu Praha - Orloj © Avantgarde Prague - Divinefactory

Ze všeho nejdřív je potřeba si uvědomit, že turistická karta Prague Card je soukromý projekt, který na rozdíl od turistických karet v Paříži, Londýně a jiných městech nespravují žádné pražské veřejné instituce (radnice, Národní památkový ústav, Ministerstvo kultury ani pražská integrovaná doprava). Prague Card tedy nenabízí úplně stejné výhody jako její sestry: například neumožňuje přednostní vstupy (předběhnutí čekajících lidí) do památek a muzeí, do nichž se s kartou můžete dostat.

Co Prague Card zahrnuje?

Pražská turistická karta vám nabízí jednotnou jízdenku na pražskou MHD a zvýhodněné vstupy do vybraných pražských památek a muzeí:

Pražský hrad: volný vstup do katedrály sv. Víta, Starého Královského paláce, baziliky sv. Jiří, Zlaté uličky a věže Daliborky; sleva na vstupenku do Obrazárny Pražského hradu a do Rožmberského paláce.

S Prague Card lze absolvovat specializovanou prohlídku Hradu ve francouzštině pořádanou Avantgarde Prague. Cena vstupenky do Hradu zahrnutá v turistické kartě vám bude samozřejmě odečtena z ceny za prohlídku. 

Židovské muzeum: volný vstup do Španělské synagogy, Klausové synagogy, Pinkasovy synagogy, Maiselovy synagogy, Obřadní síně a na starý židovský hřbitov. Staronová synagoga nepatří pod Židovské muzeum, proto není uvedena na seznamu s volným vstupem.

S Prague Card lze stejně jako u Hradu absolvovat specializovanou prohlídku židovské čtvrti ve francouzštině pořádanou Avantagarde Prague. Při předložení Prague Card obdržíte slevu na cenu prohlídky ve výši vstupného do Židovského muzea. 

Jiná pražská muzea s volným vstupem (Muzeum české hudby, Národní galerie, Muzeum hlavního města Prahy, objekty a expozice Národního muzea (historická budova Národního muzea s hlavní expozicí je bohužel kvůli rekonstrukci do odvolání uzavřena), Náprstkovo muzeum atd.) či objekty se slevou na vstup ve výši 15-20% (muzeum čokolády, muzeum Alfonze Muchy, Klementinum, Obecní dům, Lobkowitzský palác aj.).

Prague Card zahrnuje také jednotnou jízdenku na pražskou MHD použitelnou po celou dobu platnosti karty. S kartou tedy lze neomezeně cestovat veškerou pražskou MHD (metrem, tramvajemi, autobusy, lanovou dráhou, přívozy), včetně linky Airport Express propojující hlavní vlakové nádraží s letištěm Václava přes zastávku Dejvická.

Pozor: Prague Card nezahrnuje volné vstupy do všech památkových objektů a muzeí v Praze. Chybí zejména vstupy do knihovny Strahovského kláštera a Klementina, do kostela sv. Mikuláše na Malé Straně, pražské Lorety a barokních terasovitých zahrad pod Pražským hradem.

Aby se karta vyplatila, je potřeba navštívit Hrad nebo Židovské muzeum, několik muzeí Národní galerie a nejméně dva další objekty, a to vše během dvou až tří dní...

Jak si Prague Card objednat?

Prague Card lze objednat pro dospělého nebo studenta s dvoudenní, třídenní či čtyřdenní platností.

Sami si vyberete, od jakého data si přejete, aby Prague Card začala platit a vybrané datum se jménem držitele na ní napíšete před prvním použitím. V galerii fotek si prohlédněte návod k vyplnění karty. Upozorňujeme, že karta musí být vyplněna přesně podle návodu a pouze speciálním fixem, který obdržíte společně s Prague Card. V případě, že se spletete, vám nemůžeme vydat kartu novou.

Platnost se počítá podle dní, a nikoli podle hodin (na rozdíl od jízdenek MHD).

Datum, jež uvedete při objednávce, odpovídá dnu, kdy od nás kartu obdržíte / kdy si ji vyzvednete, a nikoli začátku platnosti karty.

Pokud se rozhodnete, že si Prague Card vyzvednete u nás v kanceláři, můžete si ji nechat vyplnit naším pracovníkem.

Naše podmínky rezervace:

Platba nutná předem on-line přes náš web.

Kde si kartu po příjezdu do Prahy vyzvednout?

- V naší kanceláři (nacházíme se v samém centru města, Jáchymova 3 v 1. patře a máme otevřeno od pondělí do pátku mezi 9.00 a 18.00 a o víkendu mezi 14.30 a 17.30).

- Na letišti Václava Havla Praha, v turistických informacích (VISITOR CENTRE) v příletové hale Terminálu 1 (otevřeno denně od 8.00 do 20.00) nebo Terminálu 2 (otevřeno denně od 8.00 do 22.00).

- Za poplatek můžeme kartu doručit na jakoukoli adresu, kterou uvedete. V takovém případě zaškrtněte prosím tuto možnost při placení online.

Termíny a ceny:
01.04.2017 – 31.03.2020

 • po, út, st, čt, pá, so, ne: 00:00

  Prague Card Adult – 2 dny1550 CZK ()
  cena za osobu
  Prague Card Student – 2 dny1150 CZK ()
  cena za osobu
  Prague Card Adult – 3 dny1810 CZK ()
  cena za osobu
  Prague Card Student – 3 dny1330 CZK ()
  cena za osobu
  Prague Card Adult – 4 dny2080 CZK ()
  cena za osobu
  Prague Card Student – 4 dny1520 CZK ()
  cena za osobu
  Poplatek za doručení150 CZK ()
  paušální poplatek (volitelná položka)
Rezervovat

Objednejte si tento produkt on-line:

Fotogalerie

Komentáře

Rezervovat

Objednejte si tento produkt on-line:

nahoru