Muzeum Karla Zemana

Muzeum o filmových efektech
Cena od
650 CZK ()
Rezervovat

Interaktivní muzeum českého filmového režiséra, výtvarníka, loutkáře a animátora Karla Zemana je skvělou volbou, kam zajít s dětmi v centru Prahy. V interaktivní expozici, sídlící pod Karlovým mostem na Malé Straně, si děti vyhrají a navíc poznají tvorbu jednoho z největších českých režisérů, který svými animacemi a filmovými triky inspiroval a stále inspiruje taková jména jako Tim Burton, Terry Gilliam a mnoho dalších.

 © Muzeum Karla Zemana © Muzeum Karla Zemana

Interaktivní muzeum českého filmového režiséra, výtvarníka, loutkáře a animátora Karla Zemana je skvělou volbou, kam zajít s dětmi v centru Prahy. V interaktivní expozici, sídlící pod Karlovým mostem na Malé Straně, si děti vyhrají a navíc poznají tvorbu jednoho z největších českých režisérů, který svými animacemi a filmovými triky inspiroval a stále inspiruje taková jména jako Tim Burton, Terry Gilliam a mnoho dalších. A bude to bavit nejen vaše děti! Kdo by se nechtěl vznést v létajícím stroji, projít se po Měsíci jako v Baronu Prášilovi, ovládat ponorku z filmu Vynález zkázy, potkat se s mamutem z Cesty do pravěku…
Výstava se věnuje tvorbě Karla Zemana od jeho prvních animací a loutkových filmů ze 40. let až k jeho posledním dílům. To vše tu podávají velice originální a hravou formou, kdy se sami ocitáte na druhé straně kamery. Projdete se filmovými ateliéry a scénami z filmů, natočíte se přímo v akci, uvidíte originální loutky i fotografie ze Zemanova života. Důraz je v expozici kladen na tři nejslavnější Zemanovy filmy – Cesta do pravěku, Baron Prášil a Vynález zkázy.
Muzeum uchovává a propaguje odkaz Karla Zemana a pořádá řadu aktivit pro veřejnost i školy, včetně kurzů animace. Navíc postupně vydává kompletní filmografii Karla Zemana v digitalizované podobě. Již vydaná DVD si můžete zakoupit v muzejním krámku spolu s dalšími suvenýry se zemanovskou tematikou.

Adresa:
Saský dvůr – Saská 3, Praha 1 (těsně u ústí Karlova mostu)

Otevírací doba:
denně 10.00–19.00, poslední vstup možný v 18.00

Termíny a ceny:
01.10.2014 – 31.10.2019

 • po, út, st, čt, pá, so, ne: 10:00 – 18:00

  Plné vstupné250 CZK ()
  cena za osobu
  Snížené vstupné ?160 CZK ()
  cena za osobu
  Zdarma ?0 CZK ()
  cena za osobu
  Rodinné vstupné ?490 CZK ()
  paušální poplatek
Rezervovat

Objednejte si tento produkt on-line:

Fotogalerie

Komentáře

Rezervovat

Objednejte si tento produkt on-line:

nahoru